Põhisisu algus

Lähed reisile? Vii end raamatu abil õigele lainele!

26.08.2019

Kui sel suvel on veel mõni vahva reis ees ootamas, tasub enne reisi end sihtkohaga kurssi viia. Hea viis selle tegemiseks on võtta kätte sobiv reisiraamat, mis kirjeldab võõra riigi ajalugu, kombeid, elu või lihtsalt naljakaid juhtumisi. Mida valida?

Passist reispassini

Annika Lõhmuse “Passist reispassini” on reisinippide käsiraamat tsiviliseeritud tavareisijale, kes lendab lennukiga, ööbib hotellis, käib hea meelega poodides ja tutvub vaatamisväärsustega. Raamat sobib nii nõuandjaks kui meelelahutajaks, sisaldades nii asjalikke näpunäiteid kui ka absurdseid lugusid elust enesest.

Nutika reisimise ABC

Nutika reisimise ABC” avab soodsalt reisimise maailma – kuidas leida soodsaid lennupileteid ja majutust, samas aga säilitada ohutus. Praktiliste nõuannete kõrval räägivad erinevad reisisellid ka oma loo, lugeja saab inspiratsiooni, mida välismaal teha või kuidas leida tööd. Raamatu autor on kirja pannud kõik, mida ta oleks ise reisimist alustades tahtnud teada.

Minu-sari

Ülimalt populaarses “Minu”-sarjas kirjutavad eestlased oma kogemustest mõnes välisriigis. Raamatute autorid ei ole enamasti kirjanikud, vaid täiesti tavalised inimesed, kel on rääkida põnevaid lugusid. Autorite kogemused väga erinevad – mõni on läinud vabatahtlikku tööd tegema, teine püsivalt elukohta vahetanud. Hea ülevaate kultuurist annavad need raamatud kindlasti.

Aja jälg kivis

Helgi Erilaiu armastatud saadetel põhinev raamatusari viib lugeja läbi Euroopa suuremate riikide, aga ka Ameerika Ühendriikide olulisemate ehitiste ajaloo. Kuidas kerkis Nevada tolmusesse kõrbelinna Las Vegasesse esimene hiilgav kasiinohotell Flamingo ning kuidas päästis Elvis Presley selle linna meelelahutusäri? Millised on maailma kunstipealinna Firenze kõige imelisemad aarded? Milliseid lugusid peidavad Pariisi tänavad? Kõigest sellest saab raamatutest lähemalt lugeda.

 

Lugu ilmus diktor.ee-s. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!