Põhisisu algus

Konkursil "Ajujaht" selgusid Eesti kümme parimat äriideed

18.03.2019

Pühapäeva õhtul valiti välja Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” kümme parimat äriideed, kes liiguvad konkursi järgmisesse vooru.

Kümne parima äriidee hulka pääsesid söödavaid toidutarvikuid arendav Edible, hambakaitsegeel Frenzy, koduürituste äpp GoInvite, kleebitavaid puitpaneele tootev Groveneer, laste sõiduplatvorm HopKid, droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE, vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU, üürituru taustakontrolli teenus SecureBadger, nõustamisteenus Võõras Sõber ja kleebitav „parim enne“ indikaator Timey, mille meeskonna mentor on Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk.

Ajujahi ellukutsuja, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogu esimehe Erki Mölderi sõnul näitavad "Ajujahi" kümme parimat tiimi kõige ehedamalt seda, et eestlastes on ettevõtlikku vaimu. „Järgmisesse vooru pääsenud tiimide seas oli mitmeid pangandus- ja kindlustussektori töökogemusega inimesi, kes on otsustanud võtta ette muutuse enda karjääris, mida "Ajujaht" ka tegema soosib. See paistis välja ka nende äriideedes, mis tegi tiimi ja idee kui terviku oluliselt küpsemaks,“ rääkis Mölder.

SEB innovatsioonijuht Mart Maasik ütles, et edasipääsu tagamisel sai määravaks tiimide veenvus. „Varasemate aastatega võrreldes nägime tänavu "Ajujahi" arenguprogrammi läbinud meeskondade puhul vähem lihtsalt kõlavaid ideid ning rohkem reaalseid, juba toimivaid lahendusi. Edasi pääsenud tiimidel oli paigas ettevõtluses läbi löömiseks vajalik tasakaal ambitsioonikuse ning äririskide tajumise vahel,“ rääkis Maasik ja lisas, et sõltumata konkursi kulgemisest on tõenäosus neid tooteid ja teenuseid turul näha väga suur.

Elisa tegevjuht Sami Seppänen soovib kõigil tiimidel tegeleda äriidee lihtsustamise ja prioriteetide seadmisega. „Esmajoones tuleb tiimidel leida vastused nendele küsimustele, mida žürii neile esitas. Seejärel tuleb kõigil seada prioriteete. Mida lihtsamaks ja konkreetsemaks nende selgitused ja nägemus äriideest lähevad, seda suurem tõenäosus on neil nii "Ajujahil" kui ka väljaspool seda edukas olla,“ rääkis Seppänen.

Parimad äriideed valisid välja žürii koosseisus Erki Mölder, Mart Maasik, Sami Seppänen, Heidi Kakko, Kaidi Ruusalepp, Monika Tooming-Varblane ning Ott Jalakas.

"Ajujahi" telesaade on TV3 eetris alates 4. aprillist neljapäeviti kell 20. Hooaja võitja selgub 23. mail toimuvas TV3 otsesaates.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!