Põhisisu algus

Kõnede katkemisest on saamas minevik

16.05.2016

  • Elisa täiustas kõnelevi kvaliteeti ja toimivust Tallinnas ja Harjumaal

Mobiilse interneti võrgu ehitustööde kõrval, pole Elisa tähelepanuta jätnud ka kõnelevi kvaliteedi tõstmist. Maikuus 116nes Tallinna ja Harjumaa jaamas läbi viidud ehitustööde käigus tõstis Elisa kõnede ja mobiilse interneti kasutuse kvaliteeti ning viis miinimumini kõnede katkemise.

„Kui heita pilk viimastele Tehnilise Järelevalve Ameti tulemustele Elisa kõnelevi kvaliteedi osas, siis näib, et kõik on lausa ideaalne, kuid alati annab tehnoloogiat veel edasi arendada ning paremaks timmida,“ kommenteeris Elisa tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige Toomas Polli. Nii on Tehnilise Järelevalve Ameti viimatised erinevad kõnelevi kvaliteedi mõõtmised näidanud 97%-st kõnede õnnestumist Elisa võrgus.

Toomas Polli selgitusel sai maikuus läbiviidud tööde jooksul tõstetud kliendile kõnede kvaliteeti, vähendatud niigi ülimadalat kõnede katkemise protsenti ning parandatud ka mobiilse interneti kasutuskogemust. „Kõik see toimus tänu sellele, et suuname nüüd mobiiltelefonid senisest enam kasutama kõnede jaoks 3,5G võrku,“ kirjeldas Toomas Polli läbiviidud ehitustöid. „Kliendi kasutuskogemust parandab see mitmeti. Esiteks kasutavad kliendid 2G kõnede asemel parema kvaliteediga 3,5G kõnesid ja lisaks tekib veel võimalus kasutada HD kõne. HD kõne võimaldab vastaskõnelejat väga selgelt kuulda ka mürarikkas asukohas.“

Ehitustöödel oli väga oluline mõju ka kliendi mobiilse interneti kasutuskogemusele. „Kui klient kasutab mobiilset internetti 4G võrgus ja kõne suundub 2G võrku, siis andmesidesessioon võib katkeda. Nüüd kui kliendi kõne toimub 3,5G võrgus, siis mobiilse interneti sessiooni kõne ajal kindlasti ei katke,“ rääkis Toomas Polli.

Juunikuus plaanib Elisa analoogsete töödega jätkata ning ehitustööd läbi viia veel 24 tugijaamas Tallinnas ja Harjumaal. Töid teostatakse Tallinnas Pirital, Paldiski maanteel, Põhja-Tallinnas, Õismäel, Nõmmel ning kesklinna piirkonnas. Harjumaal Harku järve ja Saha-Loo tee piirkonnas, Haabneeme ja Pringi alevikes Rohuneeme teel, Randveres Tiitsu teel ning Järvekülas Põdra teel.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!