Põhisisu algus

Komöödiasarja “Alo” uus hooaeg viib inimeste naerutamise uuele tasemele 

01.12.2023

Elisa ja TV3 koostöös valminud komöödiasari “Alo” naaseb uue hooajaga, kus inimeste naerutamine liigub tõusvas joones. Ei mingit allahindlust ega mandumist; vaatajad, kes on “Alo” tegelasi varasemalt armastanud, armastavad neid ka verivärskes kolmandas hooajas. 

Värske hooaja valmimisse on kaasatud traditsiooniliselt uus režissöör, kelleks sel korral on Franz Malmsten. Malmsten ütleb, et “Alo” 3. hooaeg on stilistiliselt täpne ja täis ootamatusi. “See on uus ja loogiline jätk kahele esimesele hooajale. Lugu läheb sealt edasi, kus teine hooaeg pooleli jäi. See purjetab läbi episoodide välja sellisesse kohta, kuhu vaataja ei oota, et see tüürida võib,” jagab Malmsten vihjeid seriaali sisu osas. Tema hinnangul saab kolmanda hooaja lõpp olema eriti magus. 

“Ei tea, kas Franzu liitumisest või mingil muul põhjusel, kuid uus hooaeg on mitmes mõttes julgemate teemapüstitustega,” jagab produtsent Karl Kermes. “Lisaks “Alo” põhijõududule leiab kolmandast hooajast hoopis rohkem tuntud näitlejaid, kes on tegemas nii kandvaid kui ka kõrvalrolle.  Lisaks leiab kaamera eest mitu avaliku elu staari, kes igapäevaselt näitlemisega ei tegele. Teiste seas ka tuntud artisti Andres Kõpperi.”  

Kermese sõnul on kõik seriaalis juhtuv valusalt asja- ja ajakohane. “See, mis juhtub tegelaste Viljo ja Guidoga, on väga realistlik juhtuma täiskasvanud meestega ka tänases Eestis. Seda, mis siis tegelastega ikkagi päriselt juhtub, saab näha “Alo” uue hooaja 3. episoodis,” lubab Kermes.  

Elisa sisujuht Toomas Ili sõnul on see sari omamoodi nähtus Eesti telemaastikul. “See on ajatu hea tuju tekitaja, mis sobib vaatamiseks olenemata ilmast või aastaajast. Elisal on suur rõõm olla Alo, Viljo ja teiste armsaks saanud tegelastega kaasas ka kolmandal hooajal,” sõnab Ili.  

Malmsten toob veel välja, et tema ootus oli – kui keegi seriaali lisaks tuleb, peab ta olema tipptasemel. Lisaks märgib ta ära sarja erilise stilistika. “Sellele seriaalile on omane, et tegelased vaatavad teatud hetkedel kaamerasse, tahtsin, et see kaamerasse kiikamine oleks tõetruu ning sobiks tegevustikku. Katsetasin ja vaatasin seriaali eelnevaid hooaegasid mitmeid kordi, et enda jaoks sobiv tunne kätte saada,” jagab Malmsten. 

Sarja sisu juurde tulles mäletame varasematest hooaegadest kaasa elamise võimalust Alo ja Kertu omavahelisele armu- ja hiljem ka peresuhtele. Kui teises hooajas ilmus sarja vürtsitamiseks välja ka Alo isa, siis kolmandas hooajas tabavad kõige suuremad ja peadpööritavamad muutused just "tippjuht" Viljot. Seriaali värskes hooajas näeb nii krehvtiseid juhtimisraskusi, jahmatavaid finantsvalikuid kui ka isa-poja suhte keerukust.  

Näitlejatest näeb ekraanil Tõnis Niinemetsa, Priit ja Märt Piusi, Reimo Sagorit, Saara Nüganeni, Uku Uusbergi, Priit Võigemasti, Rein Pakki, Linda Koldet, Külliki Saldret, Gert Raudseppa jpt.  

“Alo” heliloojana jätkab Arian Levin ning sel hooajal löövad sarjas kaasa ka muusikud Tanel Padar ja Duo Ruut. Alo 3. hooaja stsenaristid on Mikk Jürjens, Kait Kall, Otto Tiidermann ja Mihkel Seeder. Režissöör on Franz Malmsten ning produtsent Karl Kermes.  

Sari esilinastub eksklusiivselt käesoleva aasta 8. detsembril Elisa Huubis.  

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!