Põhisisu algus

Kolm suvist noorteraamatut, mida rannaliival või koduaias peesitades lugeda tasub

19.06.2020

Järgmine kord kõrvetava päikese kätte rannalina laotades või varjulisse võrkkiike lesima suundudes haara kaasa ka nutiseade, et päev mõnusa raamatu seltsis veeta. Kui valik liiga keeruliseks osutub, võid valida näiteks ühe neist kaasahaaravatest suveraamatutest.

Varastatud auto

Mõnusas seiklusromaanis „Miks me varastasime auto“ saab lugeja minna reisile koos kahe julge noorega.

Maik Klingenberg on tavaline koolipoiss, kellega klassikaaslased eriti ei suhtle. Andrei Tšihhatšov hüüdnimega Tšikk on samuti ebapopulaarne, kuid teistel põhjustel.

Ühel päeval ilmub Tšikk ootamatult Maiki juurde koju ja kutsub ta koos „laenatud“ autoga suvisele seiklusele ilma vanemate, selge sihi, teekaardi ja mobiilita.

Teel olleks eksivad nad ära, kohtuvad igasuguste kummaliste tegelastega ja satuvad sekeldustesse – ning sellest saab kõigi aegade ägedaim suvi.

Mälestusteta suvi

Sündmusterohke „Mälestusteta suve“ peategelane on teismeline keskkonnaaktivist Brenda. Ta hoolib loodusest väga, aga linnalapsena pole ta päris loodusega eriti kokku puutunud ega tea sellest suurt midagi.

Kui ta suveks maale vanaema juurde saadetakse, paistab ees ootavat kõigi aegade igavaim suvi. Mis veel hullem – hakkama tuleb saada ilma internetita.

Peagi aga tutvub neiu salapärase naabripoisiga ja hargnema hakkavad sündmused, mida Brenda poleks osanud uneski näha. Lisaks sellele kuulub ta suvesse ka kohaliku metsa kaitsmine, maatöö tegemine ning toimetulek noorte vaenu- ja sõprussuhetega. 

Hull suvi

Kodumaise noorteromaani „Hull suvi“ tegevustik leiab aset väikeses Rõokse alevikus, kus tegutsevad noored Maiki ja Teet, Merka ja Rolts. Noorteromaanile kohaselt on selles loos on kõige tähtsamad suured tunded. 

Päikeselisse romanssi lisandub aga tumedamaid toone, kui politseiuurija Teet avastab üht juhtumit harutades, et sellesse on segatud ka naabritüdruk Maiki. Selgub, et nii mõnigi tegelane on salapärasem, kui oodata oskaks.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!