Põhisisu algus

Klassikast puudu ei tule: mis filme telekanalid sel jõuluajal pakuvad?

21.12.2021

Pühaperioodil pakuvad kodumaised telekanalid ja voogedastusteenused rohkem head sisu kui keegi jõuaks meeles pidada. Selleks, et enda lemmikud kiirel pühadeperioodil kindlasti üles leida, toob Elisa sisuhankejuht Toomas Ili välja sel aastal pakutavad parimad palad.

“Igal aastal leiab pühadeperioodil telekavadest kindlad filmid ja sarjad, mis on seal olnud piltlikult aegade algusest saadik – olgu nendeks siis “Üksinda kodus” või “Visa hinge” filmid, samuti “Mr. Beani” sarja maraton,” lausus Ili. “Sõõmuks värskeks õhuks nende kõrval leiab õnneks igal aastal ka mõne uuema tulija - näiteks juba kodumaiseks jõuluklassikaks saanud “Eia jõulud Tondikakul. Kui soovitustest endale sobiliku meelelahutust pühadeks ei leidnud, siis tasub sammud seada Elisa videolaenutusse, kust leiab pühade eri filmikausta. Sinna on kokku kogutud kõik jõuludega seonduvad animafilmid, komöödiad, perefilmid jne.”

Seega, mida head sel jõuluajal nautida saab?

24. detsember

Jõululaupäev kuulub traditsiooniliselt kõige tuntumatele jõulufilmidele, mille sekka on poetatud ka üksjagu nostalgiat. Kui otsid filmi, milles suure tõenäosusega juba kuulnud oled, siis tasub pärast suuremat pidusööki teler kindlasti sisse lülitada.

 

Eia jõulud Tondikakul

Elisa Huub

Kodumaine kogupere seiklusfilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

 

Paan: Reis Eikunagimaale

Kanal2, 20:00

See kogupere seiklusfilm räägib 12-aastasest orvust Peetrist, kes ühel imelisel ööl trööstitust orbudekodust kaasa haaratakse ja lennutatakse fantastilisse piraate, sõdalasi ja haldjaid täis maailma nimega Eikunagimaa.

 

Visa hing

TV3, 22:00/Elisa Videolaenutus

New Yorgi võmm John McLaine saabub jõulude ajal Los Angelesse, kuhu tema abikaasa on elama asunud, et uues Nakatomi korporatsioonis karjääri teha. Perekonna rõõmuküllane taasühinemine katkestatakse kõige ootamatumal ja jõhkramal moel, kui pilvelõhkuja võtavad enda kontrolli alla Euroopa päritolu terroristid, eesotsas jõhkra ning sihikindla Hans Gruberiga.

 

25. detsember

Esimene jõulupüha kuulub klassikale – sel päeval on kõik telekanalid täis koguperelemmikuid ning ühtaegu pakutakse võimsat märulit, aga ka ülimalt armsaid ja kaasakiskuvaid jõuluhitte. Kindlasti ei tule puudu ka sisust, mis sobib pere kõige väiksematele.

 

Surmarelv (1-4)

Kanal2, alates 11:15

Teineteisest kui öö ja päev erinevad detektiiv Martin Riggs ning Murtaugh astuvad vastu ühe keerulisematele väljakutsetele, moodustades hoolimata oma erinevustest võimsa tandemi, kellele ei saa vastu ükski kurikael. Kõik neli filmi on eetris üksteise järel!

 

Suvi

ETV, 11:00/Elisa Videolaenutus

Krutskimees Joosep Toots ja hädavares Jorh Adniel Kiir püüavad võita Raja Teele südant ja kätt, ent tujukas peretütar hoiab ise oma saatuse ohje. Armsaks saanud tegelaste rollides on taas „Kevade“ osatäitjad. “Suves” kangastub humoorikas võtmes möödunud sajandi alguskümnendite elu ja olu, lüürilise alatooni annab kaunis loodus ja "Kevadest" tuttav muusika.

 

Alice imedemaal

TV3, 15:15

See on lugu 19-aastasest Alice'ist, kes naaseb jäneseurgu, kuhu ta noore tüdrukuna sattus ning kohtub oma lapsepõlve sõpradega: Märtsijänes, Tweedledee ja Tweedledum, Unehiir, Irvik Kass, ja muidugi Kübarsepp. Alice asub teekonnale, et leida oma tõeline saatus ja teha lõpp Punase Kuninganna terrori-valitsusele. Film on eesti keeles.

 

Grinch

TV3, 19:30/Elisa Videolaenutus

Kauni Kesseküla servas kõrges kaljukorteris elab üksik härra Grinch. Grinchi torssis meele põhjuseks on lähenevad jõulud ning selleks, et need ei saaks rõõmu valmistada ka kellelegi teisele, otsustab ta varastada Kesseküla jõulud. Film on eesti keeles.

 

26. detsember

Teine jõulupüha on harilikult ka teleekraanidel mõnevõrra rahulikum, kuid see ei tähenda, et heast sisust puudust tuleks. Vanade lemmikute kõrval võib ka sel päeval nii midagi uut leida.

 

Mr. Beani maraton

Kanal2, alates 11:00

Traditsiooniliselt on eetris kõigi poolt armastatud Mr. Bean ning üksteise järel saab ära vaadata lausa 14 episoodi. See tähendab, et soovi korral on võimalik veeta terve päev maailma kõige armastatuma mehe seltsis.

 

Alice peeglitagusel maal

TV3, 14:00/Elisa Videolaenutus

Hoogsas muinasjutuseikluses naaseb Alice Allmaale ning rändab ajas tagasi, et päästa oma sõber Kübarsepp. Ülesanne pole sugugi kergete killast, eriti kui vastaseks on Aeg ise.

 

Visa hing 2

TV3, 21:35/Elisa Videolaenutus

New Yorgist Los Angelese politseisse siirdunud võmm John McClane on LA lennujaamas ootamas enda naise lennuki saabumist, kuid jällegi sekkuvad mängu terroristid. Nad võtavad enda kontrolli alla kogu lennuvälja tegevuse ning teevad lennukite maabumise võimatuks. Nad nõuavad ühe üliohtliku kurjategija vabastamist, keda parajasti ühest vanglast teise viiakse.

 

Fantastilised elukad: Grindelwaldi kuritööd

Kanal2, 21:55/Elisa Videolaenutus

Vägev must võlur Gellert Grindelwaldi on viinud oma ähvarduse täide ja põgenenud vanglast, et asuda koguma endale järgijaid, kes ei aimagi ta tegelikku plaani. Tema soov on viia läbi puhtavereliste võlurite ülestõus ning asuda kõigi lihtsurelike üle valitsema. Selleks, et Grindelwaldi takistada, palub Albus Dumbledore abi oma endiselt õpilaselt Newt Scamanderilt. Too annabki nõusoleku, aimamata, millised ohud ees varitsemas on.

Kui siit nimekirjast endale sobiliku meelelahutust pühadeks ei leidnud, siis tasub sammud seada Elisa videolaenutusse, kust leiab pühade eri filmikausta. Sinna on kokku kogutud kõik jõuludega seonduvad animafilmid, komöödiad, perefilmid jne.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!