Põhisisu algus

Karl Martin Sinijärve muhedad raamatumuljed

11.10.2016

Karl Martin Sinijärve

Elisa Raamatu suur sõber ja fänn Karl Martin Sinijärv seadis ennast mugavalt  tugitooli ja võttis ette kohe mitu uut raamatut. Meie kõigi rõõmuks jagab ta nüüd oma muhedaid muljeid ja aitab uute raamatute maailmas paremini teed leida. 

"Suveigatsuse ja talvekülma vahel"
Leif G. W. Persson
Kauaaegse politseitöötajana teab Leif GW Persson täpselt, millest kirjutab. Teab ka seda, et koledusi ja kuritegelikkust ei tohi üleliia tõsiselt võtta, muidu võib peast segi minna. Nõnda on Persson kujundanud omanäolise huumorivõtme, mis muugib mõtteid mõnusal moel, kaotamata teravuses. Kui paneme skaala ühte otsa suht masendava Henning Mankelli ja teise otsa täiesti pöörase Jonas Jonassoni, siis Persson on umbes keskel endale perfektse niši ehitanud.

Tutvu raamatuga

Tutvu raamatuga

"Pikk utoopia"
Terry Pratchett & Stephen Baxter
Kahe meisterkirjaniku ühistöö on neljas lugu Pikkmaa-sarjas ja Pikkmaa on midagi hoopis muud kui Kettamaailm. Siin on mineva sajandi keskpaiga lüürilis-filosoofilise žanriulme elemente Simaki stiilis, ent huumori tonaalsus ja kirjutamislaad on tuntavalt tänapäevased. Muidugi võiks soovitada sarja algusest peale lugeda, aga kui esimesena satub kätte "Pikk utoopia", pole ka midagi katki. Kõva sõna.

 

Tutvu raamatuga

"Atlantis abajas"
Katrin Johanson
Lihtne raamat, aga parem kui nii mõnedki keerulised raamatud. Natuke seikluslik, natuke südamlik, eelkõige inimlik. Eesti-inimlik. Tabab midagi, mis siin ja praegu oluline on. Sobib hästi ka lugejale, kes muidu eriti raamatuid ei loe, sest aega või jaksu pole. See on suur sihtrühm!

"Surnu vees"
Ann Granger
Midagi romantilist on Ann Grangeri lähenemises heas mõttes klassikalisele kriminaalromaanile. Siin on seda turvatunnet ja head äraolemist, mida ühelt põnevusloolt oodata - eskapismi, kui soovite. Aga liiga roosamannaks ei lähe Granger kunagi, ta kirjeldus- ja kujutusoskus on veenvad, meelepilt mõõdukalt nihkes ja tempo rahulik, ent raugematu. Korralik meelelahutus, mis ei alahinda lugejat.

Tutvu raamatuga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama