Põhisisu algus

Käivitus uus suurima auhinnafondiga kirjanduskonkurss BestSeller

06.04.2015

Täna alustas uus ja Eesti suurima 10 000 eurose auhinnafondiga kirjanduskonkurss BestSeller, mis otsib erilist lugu, millel oleks potentsiaali laieneda ka teistesse žanritesse. Autoritelt oodatakse varem avaldamata teoseid ilu-, aime- ja lastekirjanduse žanris.

“Hea bestseller on eelkõige lugu, mis ei lase sind lahti enne, kui oled keeranud viimase lehekülje. Paradoksaalne, et midagi taolist kirjutada ei olegi lihtne. Ja kui see lugu kord leitakse, siis tahavad seda saada nii filmi- kui ka teleinimesed. Selle peale võin mürki võtta,” kirjeldab bestselleri olemust režissöör ja ilukirjanduse žürii liige Ilmar Raag.

“Bestselleriks võib lugeda raamatuid, mis hakkavad elama oma elu väljaspool raamatumaailma. Need on lood, mis toovad raamatute juurde ka need inimesed, kes muidu võib-olla ei loe. Lood, mis puudutavad ja kõnetavad väga suurt hulka inimesi, olenemata soost, vanusest, rahvustest, kultuurilisest ja religioossest taustast,” kommenteerib kirjanduskonkursi ellukutsuja kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets.

“Eestlased loevad ja kirjutavad palju, veelgi rohkemad häbenevad ja kirjutavad sahtlisse. Me loodame selle konkursiga üles leida kõik meie head kirjutajad ja head lood ning tunnustada neid vääriliselt," kommenteerib kirjanduskonkursi BestSeller projektijuht Herdis Ojasu.

 “Tänapäeval toimub suur osa meie elust ja toimetamistest digimaailmas ning sinna on otsapidi jõudnud ka kirjandus. Elisal on heameel olla kirjanduskonkursi BestSeller partner. Meil on olemas suurepärased võimalused, et pakkuda konkursil edukalt esinenud autorite töödele võimsat väljundit ühes kaasaegseimas  virtuaalraamatukogus – Elisa Raamatu lugemisäpis,“ märgib kirjanduskonkursi BestSeller üks peapartnereid Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Kui paberraamatuna näeb ilmavalgust iga kategooria esimene teos, siis Elisa Raamatus ilmub e-raamatuna oluliselt laiem valik ehk kuni 5 iga kategooria parimat,” täpsustab Andrus Hiiepuu.

Kirjanduskonkursi BestSeller põhieesmärk on motiveerida ning julgustada kirjanikke – nii uusi talente kui ka juba tuntud tegijaid – looma ning avaldama lugusid, et leida uus Eesti bestseller. Konkursile oodatakse eestikeelseid varem avaldamata käsikirju kolmes žanris – ilukirjandus, aimekirjandus ja lastekirjandus. Konkurss on uudne, sest esmakordselt on plaanis leida Lugu, millel võiks olla läbimurdepotentsiaali väljaspool Eestit ja ka teistes meediumites. Aule ja kuulsusele lisaks motiveerib autoreid ka Eesti suurim 10 000 eurone auhinnafond.

BestSeller 2015 ilukirjanduse žüriisse kuuluvad menuautor, saatejuht, muusik ja poliitik Mihkel Raud, režissöör Ilmar Raag, kirjanik ja ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Aita Kivi, Postimehe kultuuritoimetuse juhataja Heili Sibrits ja Elisa Raamatu esindaja Marika Raiski. Aimekirjanduse žüriisse kuuluvad kirjastaja Tiina Ristimets ja ajakirjanik Ingrid Peek. Lastekirjanduse žürii koosneb lastest vanuses 7-12 aastat, žürii tegevust koordineerib lastekirjanduse eriauhinna väljaandja Reet Roos.

Kirjanduskonkurss BestSeller 2015

  • Konkurss kuulutatakse avatuks 06.04.2015
  • Võistlustöid oodatakse hiljemalt 09.09.2015 (k.a)
  • Konkursi võitja ning eripreemiate saajad kuulutatakse välja 15.12.2015
  • Konkursile oodatakse eestikeelseid, varem avaldamata käsikirju žanrites: ilukirjanduslik proosa, aimekirjandus, lastekirjandus
  • Kirjanduskonkursi BestSeller 2015 auhinnafond on 10 000 EUR

Kirjanduskonkurss BestSeller saab teoks tänu partneritele: kirjastus Pilgrim, Elisa Raamat, Postimees AS, Reet Roos, Alkeemia.ee

BestSelleri tegemistega saab end kursis hoida Facebookis aadressil https://www.facebook.com/pages/Kirjanduskonkurss-Bestseller/749278595185602

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama