Põhisisu algus

Ka aju vajab trenni

16.03.2017

Äpid, mis aitavad meil füüsilisel vormi silma peal hoida ja tõsta on saanud paljude jaoks igapäevaseks. Aga kas teadsid, et ka meie aju vajab treeningut, et olla parimas vormis? Selle jaoks on samuti abivalmid äpid olemas. Lubage tutvustada – Peak!

Peakis on 30 väikest mängu ja ülesannet, millest tasuta versioonis saab mängida iga päev viite. Igapäevase “treeningplaani” paneb  rakendus paika ise, valides mängud, mille kallal pusida. Kui soovid mängida päevas rohkem kui viit mängu ja neid ise valida, siis tuleb osta kuutasu eest nn. pro-versioon. Peakil on teiste sarnaste rakenduste võrreldes ka mitu unikaalset funktsiooni. Näiteks saad võrrelda oma tulemusi teiste vanusegruppidega aga ka erinevates valdkondades töötavate inimeste tulemustega.

Rakenduse mängud põhinevad teaduslikel katsel, seega võib eeldada, et need tõepoolest aitavad meie ajul end vormis hoida. Hiljutine teadusuuring tõestas, et ajutreeningu mängude regulaarsed mängijatel õnnestus oma IQ tulemust tõsta 5-10 punkti. Pole sugugi paha tulemus 10-15 minutilise ajutreeningu kohta.

Ajutreeningu mängud olid iseenesest olemas ka enne nutiajastut. Kuid paljud meist nende vastu huvi tundsid? Elame ajal, kus ootame nutirakenduste abi pea kõiges mida teeme. On ju mõneti naljakas, et me ei lähe jooksma enne, kui pulsivöö või fitness-tracker olemas. Seega kui tunned, et aju vajaks veidi treeningut, siis Peak annab selleks võimaluse, tuletades iga päev meelde, et aeg on fokusseeritult tegeleda mõne kiire ülesande lahendamisega. Ja juba tunnemegi, kuidas me aju aina võimsamaks muutub.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama