Põhisisu algus

Jim Ashilevi: Minu uue romaani märksõnadeks on Seksuaalsus. Üksildus. 2-liitrine Coca-Cola.

24.03.2016

Jim rääkis Elisale antud intervjuus, et tema uus armastuse otsingutest rääkiv romaan „Kehade mets“ on pühendatud kõigile neile, kes kannavad endaga südames nooruse arme. Jim Ashilevi enda jaoks oli raamatu kirjutamisel kõige emotsionaalsemaks retkeks viimase peatüki kirjapanek, mis ajas autori endagi pea pisaraid valama. 

Elisa intervjuu Jim Ashileviga on alljärgnevalt Teie ees.

„Kehade mets“ räägib armastuse otsingutest – kellele Sinu romaan suunatud on?

“Kehade mets” on pühendatud kõigile, kel on õnnestunud lapsest täiskasvanuks sirguda ja kõigile, kel pole seda õnne veel olnud. Neile, kes kannavad siiani südames nooruse arme. Neile, kes on lapsepõlve ja teismeea lõbusast ja hirmsast virvarrist enam-vähem terve nahaga välja tulnud. Ja kõigile neile, kes oma kujunemisloole tagasi vaadates peavad nentima, et inimeseks sirgumises pole mitte midagi normaalset.

Kui Sa saaksid öelda kolm peamist märksõna enda raamatu kohta, siis millised need oleksid? 

Seksuaalsus. Üksildus. 2-liitrine Coca-Cola.

Kas Sinu romaan peegeldab Sinu enda kogemusi ja episoode enda elust? 

Neid ka, aga mitte ainult. See raamat sisaldab sadade inimeste lugusid. Paljud neist on päriselt olemas, mõned pole veel sündinud. See ongi romaanikunsti võlu – autoril ja lugejal on võimalik kogeda midagi suuremat kui üheainsa inimese elu. Kui raamatuid poleks olemas, jääks inimene oma väiksesse mulli ikka väga kinni.

Millised hetked olid raamatusse kirjapanekul kõige raskemad, emotsionaalsemad? 

Viimane peatükk, mis kõigele punkti paneb. See ajas mind peaaegu nutma. Ma ei hakka sisu reetma.

Mis on Sinu jaoks elus kõige olulisem? 

Elu on seletamatu. Õigupoolest leidub elule igasuguseid seletusi teaduses, religioonis, kunstis ja filosoofias, asjale saab läheneda nii- ja naapidi, kuid kokkuvõttes pole ikkagi kellelgi täit aimu, miks ja kuidas me kõik olemas oleme ja, kuhu see kõik lõpuks jõuab. Elu on armas, habras ja ränk. Sellepärast on minu jaoks elus kõige olulisem alati vähemalt püüda hoolitseda ja olla hooliv.

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!