Põhisisu algus

Jaanuari teletopi vallutas Harry Potter, kodumaistest staaridest köitis tähelepanu Tõnis Niinemets

04.02.2022

Jaanuaris meelitas eestlased telerite ette Harry Potter, samas leidsid vaatajad enda jaoks üles ka tele-eetrisse jõudnud Tõnis Niinemetsa stand-up etenduse “The Kid”, selgub Elisa Elamuse järelevaatamise statistikast. Elisa Huubis köitis möödunud kuul vaatajate tähelepanu enim originaalsari “Valguses ja varjus”.

Tavapäraselt jõuavad jaanuari järelevaatamise esikümnesse aastavahetusel eetris olnud saated, mida ei jõutud suurema peomeeleolu kõrval nautida. Tänavu jõudis ainsa aastavahetusprogrammina edetabelisse aga vaid Henrik Normani “Edekabel” ning märksa menukamateks osutusid mitmed teised kodumaised erisaated, nende seas nii suurejooneline Eesti muusikaauhindade gala kui ka müstiline “Mida toob aasta 2022?”.

Vaieldamatult suurimaks hitiks osutus jaanuaris aga Tõnis Niinemetsa grow-up komöödiaetendus “The Kid”, niisamuti pakkusid televaatajatele huvi teised tuntud eestlased reisisarjas “Kolm naist karavanis. Island”. Teletopis on oma koha leidnud ka palju kõneainet tekitanud uus reality-saade “Imikuga metsas”, samuti on endale tugeva positsiooni kindlustanud alati menukad “Pealtnägija” ja “Hommik Anuga”.

Elisa sisujuht Toomas Ili tõdes, et jaanuar on tihti telekavades eelnevate ja järgnevate kuudega võrreldes veidi hõredam. Sellegi poolest võib aga huvitatud vaataja endale midagi põnevat leida. “Sügishooaeg on läbi ning suurejooneline kevadhooaeg kohe algamas. See tähendab, et hetkel pakutakse palju kordussaateid ja eriprojekte. Siiski peegeldab edetabel selgelt, et vaataja võtab need vastu suurima heameelega,” lausus ta.

Tele-eetris jooksnud filmide puhul tegi möödunud kuul puhta töö Harry Potteri seeria, mis haaras endale esikümnes seitse esimest kohta, kusjuures vaatajate seas osutusid kõige menukamateks seeria esimesed osad. Vanad tuttavad leiab ka edetabeli järgmistelt positsioonidelt, kus end on sisse seadnud nii “Titanic” kui ka “Lemmikloomade salajane elu”.

Elisa Videolaenutuse esikümnes olid jaanuaris esindatud nii kodumaised mängufilmid kui ka Hollywoodi kassahitid. Kõige populaarsemateks linateosteks osutusid “Eesti matus”, “Vabamees” ning “Kruudid: uus ajastu”. Tugeva tulemuse saavutas ka alles hiljuti kinolinadel jooksnud “Shang-Chi ja kümne rõnga legend”.

Elisa Huubi edetabelist leiab võrreldes videolaenutuse topiga veelgi rohkem kodumaist sisu. Headel positsioonidel on alati häid tulemusi näidanud “Kättemaksukontor” ning paljude lemmik “Shrek”, samas kui edetabelit valitsevad selgelt Elisa originaalsarjad. Esikohale platseerus sel korral “Valguses ja varjus”, mis sai taas suure hoo sisse seoses teleesilinastusega Kanal 2’s ning kogus kuuga rekordiliselt vaatajaid. Lisaks leiti Huubist üles ka “Ivalo”, “Süü”, “Reetur”, “Alo” ja “Tulejoonel”.

“Nii meie kui ka kõik teised tootjad on mõistnud, et head sisu leiavad vaatajad kõikjalt. See tähendab, et välja paistmiseks ja vaataja tähelepanu võitmiseks peab astuma veel sammu kaugemale ning pakkuma midagi täiesti unikaalset. See on just see, mille poole meie originaalsarjad sihivad,” ütles Ili. “Edetabelitele peale vaadates on ka selge, et nad on oma eesmärgi täitnud.”

Jaanuari saadete järelevaatamise TOP 10:

 1. Tõnis Niinemets grow-up comedy ''THE KID''
 2. Edekabel 20
 3. Eesti Muusikaauhinnad 2022
 4. Mida toob aasta 2022?
 5. Hommik Anuga
 6. Pealtnägija (S)
 7. Imikuga metsas
 8. Kõige parem kaaslane
 9. Kolm naist karavanis. Island
 10. Selgeltnägijate tuleproov

Jaanuari filmide järelevaatamise TOP 10:

 1. Harry Potter ja saladuste kamber
 2. Harry Potter ja tarkade kivi
 3. Harry Potter ja segavereline prints
 4. Harry Potter ja Fööniksi ordu
 5. Harry Potter ja Azkabani vang
 6. Harry Potter ja surma vägised: Osa 2
 7. Harry Potter ja surma vägised: Osa 1
 8. Titanic
 9. Rio 2
 10. Lemmikloomade salajane elu

Jaanuari Elisa Videolaenutuse TOP 10:

 1. Eesti matus
 2. Vabamees
 3. Kruudid: uus ajastu
 4. Käpapatrulli film
 5. Vanad
 6. Shang-Chi ja kümne rõnga legend
 7. Vee peal
 8. Luca
 9. Spirit: Taltsutamatu
 10. Ära hinga 2

Jaanuari Elisa Huubi TOP 10:

 1. Valguses ja varjus
 2. Ivalo
 3. Kättemaksukontor
 4. Süü
 5. Reetur
 6. Shrek
 7. Valge kuninganna
 8. Alo
 9. Tulejoonel
 10. Sipsik
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!