Põhisisu algus

Indrek Hargla ja kuue teise Eesti kirjaniku ühisteos esmaavaldatakse täna Elisa Raamatus

19.04.2017

Spetsiaalselt Elisa Raamatule kirjutatud seitsme tuntud Eesti kirjaniku teoseid saab äpis eksklusiivselt lugeda alates tänasest, 19. aprillist 2017.

Uus e-raamat on originaalantoloogia pealkirjaga "Eestid, mida ei olnud".
Raamatu ühe autori kirjanik Indrek Hargla sõnul on kõik jutud ulmevaldkonnast ja täpsemalt öeldes käsitlevad meie riigi alternatiivajalugu. “Kõik autorid on oma lugudes kujutanud mingil kindlal sajandil ja moonutatud ajalooga Eestit. Tekstid omavahel seotud ei ole.” Lisaks Harglale on teose kaaskirjutajad Jaagup Mahkra, Meelis Friedenthal, Maniakkide Tänav, Mihkel Seeder, Veiko Belials ja J. J. Metsavana.

Pildil: Indrek Hargla Pirita kloostri varemetes

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul tahavad nad Elisa Raamatu rakenduses pakkuda lugejatele pidevalt uut ja eristuvat sisu, mida raamatupoodidest ei leia. “Seetõttu tekkiski mõte paluda seitsmel Eesti kirjanikul luua teos, mis avaldatakse esimesena digitaalsel kujul Elisa Raamatus.” Kriisk lisas, et raamat pakub kindlasti lugemisrõõmu ulmehuvilistele digilugejatele, aga ka kõigile teistele Eesti ajaloost huvitunutele. Kriiski sõnul kogub e-lugemine eestlaste seas aina enam hoogu ja on sobivaks ajaviiteks näiteks bussisõidul või reisides. “Populaarne on ka eelmisel sügisel koostöös Eesti Keele Instituudiga loodud Iselugeja, mis võimaldab e-teoseid lisaks lugemisele ka kuulata.”

“Eestid, mida ei olnud” sisaldab kuut juttu ehk antoloogiat seitsmelt Eesti autorilt. Antoloogiad avaldatakse alates aprillist kuuel järjestikusel nädalal.Paberkujul jõuab raamat poelettidele sügisel.

“Eestid, mida ei olnud” antoloogiad:

1. Jaagup Mahkra – “Tarvaste tulek”
2. Indrek Hargla - “Clemens Fellinus, Rex Estonicum”
3. Meelis Friedenthal – “Kasuksepp”
4. Maniakkide Tänav – “Kolmanda Reichi triumf!”
5. Mihkel Seeder – “Ernst Meele Eesti”
6. Veiko Belials, J. J. Metsavana – “Piisab, kui seinale kritseldad B”

  • Vaata ka video, kus Indrek Hargla räägib lähemalt ühisteose sünniloost siit 

Elisa Raamat on kuumaksuline (8.99 eurot) e-raamatulaenutus, mille kasutamiseks ei pea olema Elisa klient. Praeguseks on seal ca 2200 teost, sealhulgas ca kolmsada, mida on võimalik lugeda ja kuulata tasuta. Elisa Raamatut saab kasutada Androidi ja Apple’i seadmetes, aga mitte Windows Phone’is või arvuti brauseris.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama