Põhisisu algus

Huvi kiire interneti toetuse järgi tekitas Elisa kodulehel ülekoormuse

18.11.2020

Tänavu otsustas valitus maksta lõpptarbijale toetust kiire interneti koju saamiseks 300€ aadressi kohta ning seda saab taotleda läbi sideoperaatori, kes otsustab, kas ja kuidas on toetuse eest võimalik aadressile kiiremat internetti pakkuda. Suure huvi tõttu oli 6. novembril raskendatud lausa Elisa kodulehe töö.

Üle-eelmisel nädalal otsustas Elisa riigi poolt pakutud kiire interneti toetusmeetmega ühineda, aga klientide nälg kiirema interneti järele oli ootamatult suur. „Saatsime klientidele reedel toetusmeetme kohta teavituse välja, mille peale kogunes nädalavahetusega ligi 3000 sooviavaldust,“ ütles Elisa interneti tootejuht Evelin Tulp. Nii suurt klientide huvi ei osanud Elisa ette näha, mistõttu märkasid ka kliendid, et Elisa koduleht oli reedesel päeval tavapärasest märksa aeglasem ning mõned kliendid pidi tulema hiljem uuesti kontrollima, kas nende aadressile on võimalik toetust taotleda.

„Kuna Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet soovib kliendi taotlusi saada kindlas PDF formaadis, siis tekitasime oma kodulehele klientide jaoks mugava vormi täitmise viisi. Klient peab sisuliselt kodulehel täitma vormi ning selle põhjal täidame automaatselt ära TTJA taotluse ja saadame selle kliendile koos pakkumisega juba digikonteineris allkirjastamiseks. Kuna reedel oli meie koduleht tavapärasest ülekoormatum, siis soovitame neil, kes ei ole digikonteinerit oma meilile saanud, täita vormi uuesti,“ lisas Tulp.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri määruse kohaselt on toetust õigus taotleda aadressidel, mis asuvad väljaspool linna või vallasisest linna ja kus puudub vähemalt 30Mbit/s kiirusega püsiühendus ehk kaabelinternet. Üle õhu interneti puhul kiirus ei ole oluline.

Kas aadress on abikõlbulik ning kuidas Elisa kaudu kiire interneti toetust taotleda, saab lugeda siit: elisa.ee/kiireinternet. Taotluste kogumise aeg on väga lühike ja neid saab esitada kuni novembrikuu lõpuni.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!