Põhisisu algus

Hübriidarvuti – süle- ja tahvelarvuti parimad omadused ühes seadmes

18.04.2017

Kõik me teame, mis on sülearvuti. Selline suhteliselt kerge kaasa võtta, kuhu iganes lähed. Vanasti olid hästi populaarsed lauaarvutid, mis on jäänud pigem tõsiste mängurite ja tööjaamade pärusmaaks. Lisaks on kasutusel tahvelarvutid, mis on oma olemuselt pigem nutitelefonide järglased, kuid mis asendavad teinekord mugavalt sülearvutit.

Kuid olemas on ka hübriidarvutid – segu tahvel- ja sülearvutist. Tihtilugu on tegemist eelkõige disainilahendusega – erinevalt sülearvutist, mille ekraani saab avada kuni teatud nurgani, saab hübriidide ekraane pöörata arvuti tagumise külje vastu muutes nii sülearvuti tahvelarvutiks. Enamus hübriidarvutitel on siiski “päris” klahvidega klaviatuur ja puutetundlik ekraan. Hübriidide rivistus tõuseb eriliselt esile üks Lenovo mudel – Yoga Book YB1-X91L. Selle veidi ehk keerulise nime taga peidab end tõeliselt märkimisväärne arvuti. Sellel on üks, nö päris ekraan (loomulikult puutetundlik) ja klaviatuuri asemel teine ekraan, kuhu kuvatakse näiteks klaviatuur, kuid millel saab ka puutepliiatsiga joonistada.

Lenovo Yoga Book mudel on saadaval nii Windows kui Android operatsioonisüsteemiga. Töötegemiseks sobib esimene paremini, teine on rohkem ehk kodukasutuseks. Arvutit on eriti lihtne igale poole kaasa võtta, kuna on ülimalt kerge ja ekraanidiagonaali on vaid 10 tolli.

Yoga Book hübriidarvuti kasutusvõimalusi on palju. Tõenäoliselt sobib see eelkõige kunsti hingega inimestele, kes soovivad puuteplaadi abil märkmeid teha ja joonistada. Seda võimaldab Yoga Booki lisatud Wacomi graafikalaud – puutepliiatsi abil (millega muide saab kirjutada ka tavalisele paberile) saab joonistada ja teha märkmeid nii, nagu oleks kasutada tõeline Wacomi toodetud graafikalaud. Need, kes peavad palju kirjutama, hindavad vast tavalise klaviatuuriga seadmeid rohkem.

Erinevad tehnoloogiaportaalid on arvutile andnud kõrge hinnangu pidades seda isegi tulnukaks tulevikust – äkki just sellised hakkavadki olema tulevased arvutid?

Lenovo Yoga Book YB1-X91L Windows-põhine mudel on saadaval Elisa e-poes.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!