Põhisisu algus

Homme linastub Elisa Stage platvormil Tallinna Linnateatri lavastus „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“

22.01.2021

Kuigi pealinnas teatrietendusi füüsilisel kujul hetkel ei toimu, linastub laupäeval virtuaalselt Elisa Stage platvormil Tallinna Linnateatri näitemäng „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“.

 

Homme, 23. jaanuaril toovad Elisa ja Tallinna Linnateater vaatajateni järjekordse virtuaalse lavastuse Elisa Stage platvormil, mis jõuti napilt salvestada enne kultuuriasutuste sulgemist. „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ on kaasaegse portugali autori Tiago Rodriguese vaimukas, nukker ja humoorikas lugu, mis seob lapsepõlve külluslikku fantaasiat sotsiaalsetest probleemidest kubiseva suurlinna argireaalsusega.

Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Popp sõnas, et koostööd Linnateatriga hinnatakse väga kõrgelt ja Tallinna Linnateatri lavastused on veebiplatvormil ühed populaarsemad. „Meie tulihingelised vaatajad on toonud välja, et tänu lavastajaga kooskõlastatud kaameratööle jõuavad ekraanile ka need nüansid, mida saalis istudes ehk ei märkakski. Nõnda ei jää nägemata ei pisarad ega olulised detailid lavakujunduses. Tõdeme rõõmuga, et näeme seesugust koostöövormi pikaajalisena ka pärast piirangute lõppemist, toomaks hinnatud teatrikogemus igasse Eesti nurka“.

„Praegune koroonakriis on Eestis ainulaadse koostööprojekti väärtust näidanud uues valguses. Meil on äärmiselt hea meel, et saame oma teatrikunsti publikuni tuua ka ajal, mil Linnateater etendusi anda ei saa. Ja meie partnerid väärivad kahtlemata tunnustust näite eest, kuidas erasektor saab kultuurielu innustada innovaatiliste lahendustega,“ lisas Tallinna Linnateatri projektijuht Oliver Berg.

„Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“ viib vaataja rännakule mööda rahvarohket suurlinna koos üheksa-aastase tüdrukuga, keda tema pika kasvu tõttu on vahel kutsutud Kaelkirjakuks.

Varaküps tüdruk, kes isa õhutusel püüab oma maailma läbi mõistete ja sõnade mõtestada, leiab end keerulisest olukorrast. Tema ema on hiljuti surnud ja isa on kaotanud töö. Tal on vaja kirjutada referaat kaelkirjakute elust, kuid nende kodus on Discovery kanal kinni keeratud. Isa kinnitab talle, et kõik läheb hästi, aga isasid ei saa alati uskuda. Niisiis otsustab tüdruk võtta toetuseks kaasa oma parima sõbra, ropu suuga mängukaru nimega Judy Garland, ning otsida üles ainsa inimese, kes saab teda aidata – peaministri. Näitekirjanik, lavastaja ja näitleja Tiago Rodrigues on Dona Maria II nimelise Portugali Rahvusteatri kunstiline juht.

Etendus linastub homme kell 19.00 ainult Elisa Stage platvormil www.elisastage.ee ja pileti hinnaks on 5,99€. Etendus jääb veebilehele järelnautimiseks koos teiste teatrietenduste ja sündmustega.

Elisa Stage koondab nii teatrietendusi, kontserte, filmifestivale kui ka konverentse, mis on vaadatavad telefonioperaatorist ja internetipakkujast sõltumata.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!