Põhisisu algus

Haruldus Baltikumis: Elisa pakub tänasest eSIM võimekust Apple kellades

28.03.2023

Klientide poolt kaua oodatud teenus on lõpuks jõudnud Elisasse. Alates tänasest saab Elisa võrgus Apple kelladega kasutada eSIM võimekust ning siduda oma mobiilinumber kellaga.

Apple nutitelefonides on juba mitmeid aastaid saanud kasutada eSIM ehk elektroonilisi SIM-kaarte, mis asendavad füüsilise kaarte ning laetakse virtuaalselt telefoni. Tänasest laienes Elisa võrgus teenus ka Apple Watch nutikelladele.

„Alates Apple kellade turule tulekust on meie kliendid pikisilmi oodanud päeva, mil saab Apple nutikella Elisa võrku ühendada. Hea meel on teatada, et tänasest on Elisa üks vähestest operaatoritest Baltikumis, kelle klientidel võimalik oma Apple 4G toega nutikell siduda nutitelefonis oleva põhinumbriga, tuues paljud telefoni eelised otse randmele,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Evelin Tulp.

Elektrooniline SIM-kaart ehk eSIM on virtuaalne SIM-kaart, mis laetakse su seadmesse, et kasutada mobiilside teenuseid. Virtuaalne eSIM asendab eraldi füüsilise SIM-kaardi ja võimaldab kasutajal nautida andmesideteenuseid ka nutikellades, kuhu füüsiline kaart sisse ei mahuks. Uue teenuse kasutamiseks on vaja võrgutoega Apple Watch’i kasutajatel laadida alla uus 9.4 watchOS tarkvarauuendus ning aktiveerida MultiSIM teenus enda nutikellas. Juhendi selleks leiab SIIT .

„Koos MultiSIM teenusega on kasutajal võimalik siduda oma nutitelefoni ja nutikella SIM kaardid. See tähendab, et näiteks väljas trenni tehes või telefoni koju jättes on võimalik kõiki olulisi toiminguid teha ka otse randmelt. Virtuaalse eSIM-iga saab nutikellast näiteks helistada, kõnesid vastu võtta, sõnumeid saata, internetti kasutada ning muusikat üle andmeside kuulata ilma, et telefon kaasas oleks,“ lisas Tulp.

Elisa eSIM ja MultiSIM teenused toimivad alates 9.4 watchOS versioonist kõikidel vastava toega Apple nutikelladel (Apple Watch Series 4, 5, SE, 7, 8, Ultra ja SE 2nd Gen) ning alates tänasest on võimalik võrgutoega Apple Watch kellasid soetada ka Elisa e-poest. Rohkem infot Apple kellade kohta leiab veebilehelt elisa.ee/apple-watch.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!