Põhisisu algus

„Harry Augusti esimesed viisteist elu“ spurtis augustis lugejate lemmikuks

09.09.2015

Augustikuus tegi väga kiire spurdi Elisa Raamatu lugejate absoluutse lemmiku kohale Claire Northi fantaasiateos „Harry Augusti esimesed viisteist elu“. Lugemisvara on niivõrd menukas, sest sobib lugemiseks paljude erinevate žanrite austajatele.

Harry Augusti raamatut ei saa tegelikult ühegi žanri alla suruda ja ongi hea, see teeb raamatu üksnes paeluvamaks,“ toob kirjastuse Varrak peatoimetaja Krista Kaer välja põhjuse, miks raamat on väga menukas nii Eestis kui ka mujal maailmas. „Ümbersündide põhimõte viitab ulmekirjandusele, aga samal ajal on tegu tõelise põnevusromaaniga, mida on raske käest panna. Raamat on kirjutatud mõnusa inglise huumoriga, kuid on ka väga liigutav ning sellesse mahuvad arutlused sellest, et kui sa oled kord juba igavesele ümbersünnile määratud, siis mida teha sinu käsutuses oleva piiramatu ajaga.“

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul oli „Harry Augusti esimesed viisteist elu“ esimene eksklusiivsete raamatute seerias, mis nüüd igakuiselt Elisa Raamatus ilmuma hakkavad. „Claire Northi raamat sai augustis menukaimaks lugemisvaraks kõigest kahe nädalaga ja septembris jõudis Elisa Raamatu lugejateni Stieg Larssoni Millenniumi triloogia järg ehk neljas osa David Lagencrantz`i „See, mis ei tapa“,“ märkis Kertu Kriisk. „Eksklusiivsed raamatud toob Elisa välja koostöös Eesti suuremate kirjastustega ning tegemist on hoolikalt valitud rahvusvaheliste bestselleritega.“

Värske fantaasiateos Harry Augustist pakub nauditavaid ajas rändamise hetki neilegi, kes senini ulmest ja fantastikast kaarega mööda on käinud. Ükskõik, mida Harry August ka ei teeks või milliseid otsuseid ta ka ei langetaks, jõuab ta tagasi sinna, kus alustas: ta sünnib uuesti lapsena, kes mäletab kõiki oma eelmisi elusid.

Claire North on omanäolise noore Briti kirjaniku Catherine Webbi pseudonüüm. Tema sulest on ilmunud arvukalt fantaasiaromaane nii noortele kui ka täiskasvanutele. Ta on enda kohta öelnud: „Kui ma lõpuks avastasin, et minust võibki kirjanik saada, siis ei olnud enam midagi teha …“.

Augustikuu populaarsemate raamatute edetabelisse jõudis veel teisigi „uustulnukaid“: Liis Zev „100 nippi raha ligimeelitamiseks“, Arkadi ja Boriss Strugatski  „Esmaspäev algab laupäeval“, Erik Tohvri  „Hingevõlg“.

Elisa Raamatu augustikuu TOP 15:

 1. „Harry Augusti esimesed viisteist elu“ Claire North
 2. „Siidiuss“ Robert Galbraith
 3. „Ei jäta elamata“ Vahur Kersna
 4. „100 nippi raha ligimeelitamiseks“ Liis Zev
 5. „Horoskoop 2015. Saatuslik aasta“ Taimi Uuesoo, Ago Uuesoo
 6. „Kaka ja kevad“ Andrus Kivirähk
 7. „Käo kukkumine“ Robert Galbraith
 8. „Abielurikkumine“ Paulo Coelho
 9. „Prussakad“ Jo Nesbø
 10. „Cornwalli armulugu“ Liz Fenwick, (sari "Varraku ajaviiteromaan")
 11. „Esmaspäev algab laupäeval“ Arkadi Strugatski, Boriss Strugatski
 12. „Emmanuelle 1. raamat. Inimsuse õppetund“ Emmanuelle Arsan
 13. „Kehakeel armastuses ja flirdis“ Ülli Kukumägi
 14. „Hingevõlg“ Erik Tohvri
 15. „Metsik“ Cheryl Strayed

Elisa Raamatus on lugejad kontosid loonud üle 15 000.  Elisa arendab äppi pidevalt  nii raamatute valiku kui ka lugemismugavuse poolest.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama