Põhisisu algus

Google Home – uus kodune abiline

19.12.2016

Tehnoloogiasaates Digitund testisid saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas Google’i uusimat vidinat, abilist Google Home. See on väike kõlarilaadne internetiga ühendatud seade, mis reageerib kaugmikrofonide abil kasutaja häälkäsklustele ja otsib otsingumootorist küsimustele vastuseid.

Google Home on ühendatud konkreetse kasutaja Google’i kontoga. Nii käivitab see häälkäskluste korral kontoga seotud rakendusi ja teisi seadmeid ning teab Google’i kalendrisse märgitud kohtumisi. Samas kalendrisse uusi sündmusi lisada abiline veel ei oska.

Seade oskab Google’ile omaselt anda palju infot: alates kohalikust ilmast ja liiklusolukorrast trajektooril kodu-töö lõpetades vastustega kõikvõimalikele küsimustele, millele tavapäraselt otsiksid vastust läbi Google’i otsingu. Lisaks saab Home’i abil seadistada alarme, juhtida nutika kodu funktsioone, luua poenimekirju või lihtsalt tehisintellektiga vestelda ja palju muud. Seadme abil saab häälkäskluse peale käivitada ka näiteks Spotify konkreetse playlisti, öeldes vaid artisti nime. Kuigi tegemist on nö koduse seadmega, ei erista Google Home erinevate inimeste hääli ja tegutseb vaid ühe Google‘i konto põhiselt.


Täna töötab Google Home inglise keeles ja teistes suuremates keeltes. Kas vidin saab ka eestikeelseks, näitab tulevik. 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!