Põhisisu algus

GfK uuringu andmetel ostavad eestlased järjest kallimaid nutitelefone

24.11.2017

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi oktoobrikuus Eestis jaeturul kokku 10,1 miljoni euro eest 35 100 mobiiltelefoni, millest 28 300 olid nuti- ja 6800 nuputelefonid. 

GfK statistika järgi kasvas mobiiltelefonide jaemüügi käive oktoobris septembriga võrreldes 10%, seda eelkõige seetõttu, et kliendid soetavad üha enam kõrgema hinnatasemega nutitelefone. Nuputelefonide käive oli languses 3% eelmise kuu võrdluses ning antud trend kinnitab, et tarbija eelistab üha kallimat nutikat mudelit, mille kasutusiga on ühtlasi ka pikem.

Elisa erakliendi poolt oktoobrikuus ostetud keskmise nutitelefoni hinnaks kujunes 366 eurot ning nuputelefoni keskmiseks hinnaks 56 eurot. „ Elisa kümne müüduima mobiiltelefoni hulka kuulusid ka see kuu vaid nutitelefonid. Kui võrrelda seadmete keskmist hinda eelmise aasta sama perioodiga, siis nuputelefonide hind on jäänud samale tasemele ning nutitelefonide hind kasvanud ca 25 euro võrra mullusega võrreldes,“ märkis Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

Nutitelefonide keskmise hinna tõus pole tingitud nutitelefonide hinna kallinemisest, vaid hoopis tarbijate teadlikkuse ja kogemuse kasvust. „Olukorras, kus juba üle 80% kõikidest Elisa poolt müüdud telefonidest olid nutitelefonid soovitakse, et igal järgmisel seadmel on eelmisest veelgi paremad tehnilised näitajad ja omadused ning seega ollakse valmis ka 25 – 50 eurot rohkem maksma,“ lisas Hiiepuu ja tõi välja, et käesoleva aasta oktoobrikuus olid Elisa klientide seas kõige populaarsemad mobiiltelefonide brändid Samsung, Apple, Nokia, Huawei ja MyPhone.

Nuputelefonidest on endiselt eelistatuim kunagine eestimaalaste lemmik mobiilibränd Nokia 3310 ning seenioride seas populaarsust võitnud MyPhone Halo 2. Hiiepuu sõnul on Elisa klientide seas jätkumas trend, et kui eakamad kliendid vahel eelistavadki suurte nuppudega lihtsalt telefoni pidevaks kasutamiseks, siis Nokia uus vana kulutustelefon soetatakse pigem nutitelefonile lisaks.

Eesti turg on valmis testima erinevaid uusi tootjaid ja uueks tulijaks oktoobri edetabelis on üheksandale kohale platseerunud Xiaomi Redmi Note 4. Tegemist on küll siinmail võõra brändiga, ent tundub olevat järgmine ambitsioonikas hiinlane, kes senistelt turuosalistelt oma osa nõudma hakkab. Tippklassi protsessor ja uskumatult kauakestev aku tagavad sellele telefonile suurepärase töövõime. 

Edetabel oktoobris 2017:

Samsung Galaxy J3

Samsung Galaxy A5 (2017)

Huawei P10 Lite

Huawei P9 Lite 2017

Samsung Galaxy J3 (2017)

Nokia 3 Dual SIM

Apple iPhone 8 64GB

Apple iPhone 7

Xiaomi Redmi Note 4 32GB

Apple iPhone SE 32GB

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!