Põhisisu algus

GfK uuring: Mais müüdi Eestis 30 900 mobiiltelefoni

22.06.2017

Käesoleva aasta maikuus müüdi turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel Eesti jaeturul 30 900 mobiiltelefoni väärtusega 8,4 miljonit eurot. Mobiiltelefonide jaemüük kasvas mais aprilliga võrreldes 14% ja müügikäive 5,5%.

Nutitelefone müüdi selle aasta mais Eesti jaeturul GfK statistika alusel 25 200 väärtusega 8,2 miljonit eurot. Seega ulatus nutitelefonide jaemüügi kasv mais aprilliga võrreldes pea 13% ja müügikäive 5%-ni.

Elisa võttis kokku ka selle aasta esimese poole erakliendi seadmete müügitulemused ning statistika analüüs näitas, et käesoleva aasta esimeses pooles olid Elisa klientide seas kõige populaarsemad brändid Samsung, Huawei, MyPhone, Sony, Apple ja Coolpad.

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu märkis, et kuigi võiks arvata, et Eesti turul ongi mobiiltelefonide tootjaid vähe ning et ega klientidel suurt valikut polegi, siis tegelikkuses said Elisa kliendid esimesel poolaastal valida 19 erineva seadmetootja vahel. „Eksootilisemad neist olid näiteks Philips, CAT, Alcatel ja Asus. Elisa klientide seas on igakuiselt väga armastatud ja populaarsed ka sellised brändid nagu lätlaste Just 5 ning ootuspäraselt on pidevas kasvutrendis ka Apple erinevate seadmete müük,“ andis Hiiepuu ülevaate Eesti turu seadmemüügi trendidest.

Hiiepuu lisas, et trendina on näha just Apple erinevate vanemate ja taskukohasemate hindadega mudelite populaarsuse suurenemist ning samuti on näha, et Eesti turg on valmis testima erinevaid uusi tootjaid. „Järgmisel nädalal alustab Elisa OnePlus 5 müügiga ning kuna OnePlusi eelnevad telefonid on olnud kõrgelt hinnatud tehnoloogiaajakirjanike seas ja OnePlus 3 valiti mullu koguni aasta parimaks mobiiltelefoniks, ennustan ka uuele mudelile suurt edu,“ sõnas Andrus Hiiepuu.

Andrus Hiiepuu tõi ka välja, et enim mängib täna kliendi jaoks mobiiltelefoni valikul rolli hea kaamera olemasolu ning seadme üldine nägus väljanägemine.

Menukaimate seadmete edetabeli osas väärib Hiiepuu sõnul eraldi välja toomist MyPhone'i Elisa esikolmikusse pääsemine. „Siin võib peamiseks põhjuseks lugeda seda, et emadepäeva eel kasvas lihtsate nuputelefonide müük rohkem kui kolm korda võrreldes tavapärasega. Üks populaarsemaid mudeleid oligi MyPhone,“ tõi Andrus Hiiepuu välja selle nuputelefoni edu põhjused.

Elisa erakliendi poolt esimesel poolaastal ostetud keskmise nutitelefoni hinnaks kujunes 320 eurot ning nuputelefoni keskmiseks hinnaks 53 eurot. „Kui võrrelda seadmete keskmist hinda eelmise aasta sama perioodiga, siis nuputelefonide hind on langenud ca 4 euro ning nutitelefonide hind kasvanud ca 20 euro võrra,“ märkis Andrus Hiiepuu.

Samas rõhutas ta, et nutitelefonide keskmise hinna tõus pole tingitud nutitelefonide hinna kallinemisest, vaid hoopis tarbijate teadlikkuse ja kogemuse kasvust. „Olukorras, kus juba üle 64% kõikidest meie klientidest kasutab mõnd nutitelefoni, soovitakse, et igal järgmisel seadmel on veelgi paremad tehnilised näitajad ning seega ollakse valmis ka 25 – 50 eurot rohkem maksma,“ ütles Hiiepuu.

Jätkuvalt soetavad Elisa kliendid seadme enamasti osamaksetega ehk jagavad mobiiltelefoni tasu 12 – 24 kuu peale ning pea veerand kõikidest nutiseadmetest kindlustatakse täna juba ka nutikindlustusega.

Elisa 2017 esimese poolaasta TOP 10 mobiiltelefonid

  1. Samsung Galaxy J3
  2. MyPhone 3300
  3. Huawei P9 Lite
  4. Sony Xperia XA
  5. Samsung Galaxy A 5 (2017)
  6. Samsung Galaxy J5 (2016)
  7. Coolpad Modena 2
  8. Apple iPhone 7
  9. Apple iPhone SE
  10. Huawei Honor 8
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!