Põhisisu algus

GfK uuring: Käesoleva aasta märtsis müüdi mobiiltelefone 11% võrra rohkem kui veebruaris

25.04.2017

Käesoleva aasta märtsikuus müüdi turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel Eesti jaeturul 27 400 mobiiltelefoni väärtusega 7,4 miljonit eurot. Mobiiltelefonide jaemüük kasvas selle aasta veebruariga võrreldes 11% ja müügikäive 8% võrra.

GfK statistika alusel ulatus nutitelefonide osakaal Eesti jaeturu müügis märtsis 83% ja nuputelefonide oma 17%-ni. Kokku müüdi märtsis Eestis 7,2 miljoni euroga 22 900 nutitelefoni ning 171 000 euroga 4 500 nuputelefoni. Veebruariga võrreldes kasvas nutitelefonide jaemüük 8,7% ja nuputelefonide oma 24,8% võrra.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul oli märtsis eristuvaks ja head meelt tekitavaks trendiks halli turu osakaalu vähenemine mobiiltelefonide müügis. „Kliendi teadlikkus on kasvanud ja ta saab aru, et mobiiltelefon tasub osta vaid oma operaatori juurest. Vaid sel juhul on kliendile tagatud, et telefon on seadistatud kasutama õige regiooni mobiilsidesagedusi ning seadmele laienevad kõik ettenähtud garantii- ja hooldustingimused,“ rääkis Hiiepuu

Hiiepuu märkis, et Elisa poole pöörduvad sageli kliendid, kes on seadme ostnud välismaalt, e-kaubandusest või mõnest kohalikust elektroonikapoest. „Hiljem on nad avastanud, et telefonil puuduvad Eesti võrkude jaoks vajalikud sagedused või funktsioonid ning Elisa ei saa sel juhul klienti enam kuidagi aidata,“ tõdes Elisa juhatuse liige. „Ka statistika annab kinnitust, et taas ostetakse üha enam mobiiltelefone operaatorite juurest,“ tõi Hiiepuu välja olulise trendi.

Märtsis eelistasid Elisa kliendid mobiiltelefonide ostmisel enim Samsung Galaxy J3, Huawei P9 Lite ja Sony Xperia XA. Neljandale kohale tõusis Apple iPhone SE.

Elisas müüdud mobiiltelefonide märtsikuu TOP11:

1. Samsung Galaxy J3
2. Huawei P9 Lite
3. Sony Xperia XA
4. Apple iPhone SE
5. Coolpad Modena 2
6. Sony Xperia XZ
7. Samsung Galaxy A5 (2017)
8. myPhone Halo 2
9. Apple iPhone 7
10. Samsung Galaxy S7 Edge
11. Huawei Honor 8

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!