Põhisisu algus

GfK: Tahvelarvutite müük maikuus kasvas Eestis

07.07.2015

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel kasvas Eestis tahvelarvutite müük maikuus võrreldes aprillikuuga 3,6% võrra. 

Uuringufirma GfK Retail & Technology statistika alusel müüdi Eestis jaeturule maikuus 3730 ning aprillikuus 3599 tahvelarvutit. 

Müüdud tahvelarvutitest olid maikuus 4G toega 55% ja 3G toega 17% seadmetest. 

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu märkis 4G toega tahvlite ostutrendi jätkuvat kasvu järgnevalt: „Kuna tahvlis soovitakse kasutada eelkõige multimeediasisu ning meelelahutusega seotud teenuseid on just 4G olemasolu argumendiks miks paljud kliendid tahvli endale soetavad – tegemist on ikkagi viimase põlvkonna kiire netiühendusega ja tahvelarvuti on kerge, sealjuures mugav kaasaskantav seade, millele mobiilse interneti lisamine annab võimaluse seadet igal pool maksimaalselt enda heaks kasutada.“ 

Hiiepuu märkis, et võttes arvesse neljanda generatsiooni võimekust pakkuda tahvlis kiiret multimeediavoogu, mis tarbija meeli enim köidab, müübki Elisa vaid 4G toega tahvleid. „Elisa pakub kliendile seda, mida klient vajab – ennetame trende ja pakume kvaliteetset seadet taskukohase hinnaga. Elisa  poolt välja valitud 4G tahvlid on osutunud nii populaarseks, et iga teine Eesti klient kes endale 4G-internetiga tahvlit soovib, on selle soetanud just Elisast,“ tõi Hiiepuu lisaks Elisa statistikat. 

Elisa tahvlimüügi vankumatu liider on Huawei, mis moodustab Elisa tahvlite müügist rahaliselt 38%. Huawei on saanud klientide lemmikuks tänu oma heale hinnatasemele, mille juures pakutakse kõrge tehnilise võimekusega multimeediaseadet. 

GfK andmetel olid Eesti elanike eelistuseks maikuus androidi toega tahvlid, mille osakaal müügikogusest ulatus 88%-ni. iOS operatsioonisüsteemiga Apple’i tahvlite osakaal jäi 12% juurde.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama