Põhisisu algus

GfK: Nuputelefonide müüginumbrid näitavad kindlameelset hääbumist

28.06.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel soetasid eestlased tänavu maikuus kõigest 6300 nuputelefoni, mis on juba pea 17% vähem kui eelmise aasta mais.

GfK statistika alusel müüdi selle aasta mais Eesti jaemüügis nuputelefone pisut alla 6300 seadme, samal ajal müüdi nutitelefone kokku 24 000 ühikut, väärtuses 7,7 miljonit eurot.

„Nuputelefonide jätkuv müüginumbrite hääbumine ei ole imekspandav, tootjad on asendanud kallimad nuputelefonid hoopis soodsamate nutitelefonide vastu ja nii ongi nutitelefon ka vanaema kui vanaisa käekoti või tasku sügavustest leitav,“ rääkis Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu kindlameelsest nuputelefoni hääbumisest. 

Samuti lisas juhatuse liige, et tänu nutitelefonide hoogsale levikule vanema generatsiooni seas, saab ka praegusel ajahetkel kenasti kätt pulsil hoida vanaemalt saadud piltidega kasvuhoones valmivatest kurkidest-tomatitest. „Nutitelefonid on avanud vanemale põlvkonnale lihtsaid hüvesid, mida nupukatega pole tehniliselt lihtsalt võimalik kasutada, olgu selleks sõnumirakendustes piltide saatmine kui ka igapäevaseid toiminguid hõlbustavate äppide kasutamine,“ märkis Andrus Hiiepuu.  

GfK statistikast nähtubki, et kaasaegsed 4G nutitelefonid on tarbijate peamine valik – nii ulatus maikuus 4G seadmete müügikäive Eestis tervikuna kui ka Elisas lausa 96%ni. 

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul joonistub GfK numbritele otsa vaadates kindel trend kallimate nutitelefonide suunas. „Kui vanaemale, vanaisale soetatakse kingiks küll soodsam nutitelefon, siis numbrid näitavad siiski tarbijate seas selget valikut kallima telefoni osas. Ostuotsus langetatakse isiklikest vajadustest lähtuvalt – vanematele valitakse nutitelefon juba seetõttu, et kui näiteks maapiirkonnas pangaautomaadid kaovad, siis nutikaga saab pangaäppi avada sõltumata asukohast, tõi Elisa juhatuse liige välja ostuvaliku mõjutajaid ja nutitelefoni hüvesid. 

Nuti- ja mobiiltelefonide jaeturg kokku GfK statistika alusel tükilises müügis suuri muutuseid maikuus ei näidanud. Tänavuse ja eelmise aasta võrdluses on üldmüük kasvanud vähem kui 1%, jäädes 30 300 ühikule.

Elisas vähenesid nuputelefonide müüginumbrid pea viiendiku võrra ning ostetud nutitelefonide arv kasvas lausa 12%, samuti kasvas telefonide tükiline üldmüük 3% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Keskmise nutitelefoni hind kasvas 292€ni (aasta tagasi jäi see summa 283€ juurde). 

Elisa klientide eelistuste pingerida maikuus oli järgmine:

1) LG K8 4G

2) Samsung Galaxy J3

3) Huawei P8 Lite

4) Samsung Galaxy Core Prime

5) Samsung Galaxy S6

 Kogumüügi eelistatuimateks brändideks olid Elisas Samsung, LG, Sony ja Huawei.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!