Põhisisu algus

GfK: Mobiiltelefonide tükiline müük oktoobrikuus kahanes

24.11.2015

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel ostsid Eesti elanikud oktoobrikuus mobiiltelefone arvuliselt 5% võrra vähem kui septembris.

Oktoobrikuus osteti GfK statistika alusel Eestis klientide poolt 34 100 mobiiltelefoni, septembrikuus ulatus see number 35 800 telefonini. Enim eelistasid Eesti elanikud GfK statistika järgi brändidest Apple, Huawei, LG, Samsungi ja Sony mobiiltelefone.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on trend loogiline, sest septembri müügitulemusi ei anna võrrelda oktoobri omadega. „Oktoober on seadmete müügis tavapärane ja rahulikum kuu, aasta populaarseimad seadmete ostukuud on vaieldamatult september ja detsember, mil soetatakse uusi mobiiltelefone kooliõpilastele või kingitusena lähedastele,“ rääkis Andrus Hiiepuu.

Ka Elisa esindustes müüdi käesoleva aasta oktoobrikuus mobiiltelefone üldnumbrites vähem kui tänavu septembris. „Samas kui võrdleme seadmete müüki eelmise aasta numbritega, siis mulluse oktoobriga võrreldes müüdi Elisa esindustes selle aasta oktoobris nutitelefone 10% võrra rohkem,“ tõi Andrus Hiiepuu välja statistilise erinevuse aastate lõikes.

Teine eristuvus oktoobris oli see, et Elisa esindustest ostetud seadmete keskmine müügihind kasvas veelgi. Kui septembris oli keskmine mobiiltelefonide ostuhind 240 eurot, siis oktoobris tõusis see 274 eurole. „Hind on kerkinud, sest Elisa esindustesse jõudsid Apple'i uued mudelid iPhone 6S ja 6S Plus, mis hoolimata kõrgemast hinnast on meie klientide seas väga populaarsed,“ põhjendas Andrus Hiiepuu.

Enim ostsid Elisa kliendid oktoobrikuus nutitelefonidest Samsung Galaxy Core Prime'i ja Huawei P8 Lite'i. Menukaim nutitelefonide bränd Elisa klientide seas oli oktoobrikuus Samsung ning sellele järgnesid Sony, Huawei ning Apple.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!