Põhisisu algus

GfK: Mobiiltelefonide müük vähenes ka novembrikuus

22.12.2015

Uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel vähenes Eestis novembrikuus mobiiltelefonide tükiline müük 4,1% võrra. Kui oktoobrikuus müüdi Eestis 34 000 mobiiltelefoni, siis novembris jäi müük 32 600 mobiiltelefoni juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on november seadmemüügis tavapäraselt aasta kõige rahulikum kuu. „Väga suur osa klientidest lükkab seadme ostu edasi eesmärgiga saada osa detsembrikuistest jõulupakkumistest või siis lootuses, et leiavad soovitud seadme hoopis enda kingikotist,“ rääkis Hiiepuu. „Detsembrikuu seadmete müüginumbrid tulevad hoopis teised, sest viimasel nädalavahetusel nägime Elisa esindustes, kuidas mobiiltelefonide müük võrreldes tavapärasega lausa kolmekordistus.“

„Novembrikuu seadmemüügi osas tooksin välja seda, et jätkusid kogu teist poolaastat iseloomustavad trendid. Eelistatuimaks brändiks tükilises müügis on Elisa klientide seas endiselt Samsung, kuid tippmudelite puhul on Apple talle väga tihedalt kandadele astunud. Arvestades, et Apple'i uute mudelite saadavus oli novembris alla turu ootuseid, ennustan detsembrisse Apple'ile veelgi suuremat müügi osakaalu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate novembrikuu seadmete müügist.
Hiiepuu märkis, et sügiskuid on iseloomustanud ka mobiiltelefonide keskmiste müügihindade kasv. „Siin on kohane välja tuua vanasõna, et süües kasvab isu. Üha rohkem on kliente, kes ei soeta enam elu esimest nutitelefoni, vaid vahetavad juba eelmise välja. Nutitelefoni uuendades liigub klient reeglina üha parema funktsionaalsuse ja kvaliteediga seadme poole, sest tema teadlikkus on juba oluliselt tõusnud,“ sõnas Andrus Hiiepuu. „Nutitelefonide keskmine müügihind Elisas tõusis novembris 335 euroni, samal ajal kui oktoobris ulatus see 328 euroni,“ täpsustas Hiiepuu.

Kõige suuremad müügihitid olid novembris endiselt soodsama hinnaklassi seadmed, millelt kliendid eeldavad siiski 4G võimekkust ning väga häid tehnilisi näitajaid. Novembrikuu eelistatuimad Elisa esindustes müüdud nutitelefonid olid Samsung Galaxy Core Prime ning Huawei P8 Lite.
Tahvlite puhul eelistavad Elisa kliendid jätkuvalt kümne tolliseid tahvleid ning menukaim mudel oli novembris Huawei MediaPad T1 10. Tugeva tegijana figureerib popimate tahvlite seas Lenovo nii Android kui Windows tahvliga. „Ka tahvelarvutite puhul on näha trendi, et kliendi nõudmised seadmele on üha kõrgemad ning kliendid otsustavad aina julgemalt ka nende brändide kasuks, mis on tuttavad pigem arvutite kui mobiilsete seadmete tootjatena,“ märkis Andrus Hiiepuu.
Nutitelefonide puhul olid novembrikuus Elisa klientide seas eelistatuimad brändid Samsung, Huawei, Sony, Apple ja LG. Tahvelarvutite brändide populaarsuse edetabel oli aga järgmine: Samsung, Lenovo, Asus, Huawei ning Sony.

2015. a novembrikuu nutitelefonide TOP 10 Elisa esindustes

 1. Samsung Galaxy Core Prime
 2. Huawei P8 Lite
 3. Sony Xperia M4 Aqua
 4. Samsung Galaxy A5 16GB
 5. Apple iPhone 6S 64GB
 6. Sony Xperia Z3 Compact
 7. Huawei Ascend Y5
 8. Samsung Galaxy Grand Prime
 9. Apple iPhone 6S 16GB
 10. Samsung Galaxy J5

 

 

2015. a novembrikuu tahvelarvutite TOP 10 Elisa esindustes

 1. Samsung Galaxy Tab A 16GB
 2. Huawei MediaPad T1 10 16GB
 3. Asus ZenPad 8.0
 4. Lenovo Yoga Tablet 2 Android
 5. Samsung Galaxy TAB4 10.1
 6. Asus ZenPad 10
 7. Lenovo Yoga Tablet 2 Windows
 8. Lenovo IdeaTab Tab 2 A10-70
 9. Alcatel Onetouch Pop 8S
 10. Samsung Galaxy Tab S2 9,7 32GB
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!