Põhisisu algus

GfK: Mobiiltelefonide müük aprillis kasvas 7% võrra

23.05.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi mobiiltelefone Eesti jaemüügis käesoleva aasta aprillikuus võrreldes eelmise aasta sama ajaga 7% võrra rohkem. Veelgi suurema hüppe tegi mobiiltelefonide müügikäive, mis kasvas eelmise aasta aprilliga võrreldes 21% võrra.

GfK statistika alusel müüdi selle aprillis mobiiltelefone Eesti jaemüügis 31 000, aasta varem ulatus see arv 29 000 telefonini. Mobiiltelefonide müügikäive ulatus tänavu aprillis 7,8 miljoni euroni ning aasta tagasi jäi see 6,4 miljoni euro juurde.

Ilma 4G toeta nutitelefone Eesti mobiilsideoperaatorid praktiliselt enam tarbijale ei pakugi. Nii ulatus uuringufirma GfK Retail & Technology 4G nutitelefonide osakaal tükilises müügis aprillis koguni 97%-ni ja müügikäive 99%-ni.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul oli selle aasta aprillikuu isegi veidi üle ootuste hea kuu seadmemüügis. „Kui tavapäraselt on aprill selline vahepealne kuu, kus sõbrapäev ja naistepäev on läbi ning oodatakse maikuu pakkumisi koolilõpetajatele, siis sel aastal ostsid Elisa kliendid nutitelefone 9% rohkem kui aasta tagasi ning ka nuputelefone pea sadakond rohkem kui mullu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate aprillikuu trendidest Elisas.

Hiiepuu märkis, et jätkuvalt eelistavad kliendid üha enam kalleimaid ja parema funktsionaalsusega nuti- ja mobiiltelefone. Nii jätkas telefonide keskmine ostuhind kasvutrendi ka tänavu aprillis. Keskmine nutitelefoni hind Elisa kliendile oli aprillis 327 ning nuputelefoni puhul 61 eurot.

Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonide edetabelis väga suuri muudatusi ei toimunud, küll lisandus uue tulijana Apple viimane mudel iPhone SE ning jätkuvalt on väga populaarne Samsungi viimane lipulaev Samsung S7 Edge.

Populaarseimad brändid Elisa klientide seas olid aprillikuus Samsung, Apple ja Huawei ning tihedalt on nende kannul Sony. Menukaimad nutitelefonid olid aga Samsung Galaxy Core Prime, Huawei P8 Lite ning Sony Xperia M4 Aqua.

Elisa esindustes müüdud nutitelefonide TOP 10 aprillis, 2016:

  1. Samsung Galaxy Core Prime
  2. Huawei P8 Lite
  3. Sony Xperia M4 Aqua
  4. Huawei Ascend Y5
  5. Samsung Galaxy S6 32GB
  6. Samsung Galaxy Grand Prime
  7. Samsung Galaxy S7 Edge
  8. Apple iPhone SE 16GB
  9. Samsung Galaxy A5 2016
  10. Nokia 225 Dual SIM
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!