Põhisisu algus

GfK: Juulis püstitati selle aasta mobiiltelefonide müügirekord

24.08.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel püstitati juulikuus mobiiltelefonide jaemüügis selle aasta rekord. Võrreldes juunikuuga müüdi juulis mobiiltelefone 5% võrra ning võrreldes jaanuariga koguni 22% võrra rohkem. Juuni ja juulikuu võrdluses kasvas 3% võrra ka mobiiltelefonide müügikäive.

GfK statistika alusel müüdi käesoleva aasta juulis Eesti jaemüügis mobiiltelefone 33 400, juunis ulatus see arv 31 800-ni. Mobiiltelefonide müügikäive ulatus tänavu juulikuus rekordiliselt 8,9 miljoni, juunis vastavalt 8,7 miljoni euroni.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul on juulikuu seadmemüügis alati üks aasta kiiremaid ning seda eriti eraklientide puhul. „Kogemus näitab, et puhkuste perioodil on inimestel rohkem aega enda vajaduste peale mõelda, erinevate seadmetega tutvumas käia ning endale sobivaim valik teha,“ rääkis Hiiepuu. „Nii osteti Elisa esindustest sel aastal juulis 1000 mobiiltelefoni rohkem kui juunis ning ka tahvleid juunikuuga võrreldes 6% võrra rohkem.”

Suvel võib Hiiepuu sõnul märgata ka seda, et inimesed mõtlevad rohkem oma hobidele ning sellest tulenevalt on neil seadmetele väga läbimõeldud nõudmised ja ootused. „Kuna seadmetelt nõutakse järjest rohkem, siis jätkas kasvu ka Elisa esindustes müüdud nutitelefoni keskmine hind – kui juunis oli see veel 359, siis juulis ulatus keskmine hind juba 378 euroni,“ lausus Andrus Hiiepuu.

Trendina on näha, et ka nutitelefoni esmakasutajatele soetatakse seade, mis tehniliste näitajate poolest vastaks tänastele nõudmistele. Lisaks on väga populaarsed eelmiste perioodide tippmudelid, mis on oma hinnaklassilt muutunud kasutajasõbralikumaks.

Populaarseimad brändid Elisa klientide seas olid juulis Samsung, Sony, Huawei ja Apple ning tihedalt on nende kannul LG. Juulikuu menukaimad nutitelefonid olid Samsung Galaxy J3, Huawei P9 Lite ning Apple iPhone SE.

Elisa esindustes müüdud nutitelefonide TOP 10 juulis, 2016:

  1. Samsung Galaxy J3
  2. Huawei P9 Lite
  3. Apple iPhone SE
  4. LG K8 4G
  5. Sony Xperia M4 Aqua
  6. Apple iPhone 6S
  7. Sony Xperia Z5 Compact
  8. Samsung Galaxy J5 2016
  9. Samsung Galaxy S6
  10. Samsung Galaxy S7 Edge
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama