Põhisisu algus

GfK: Esimesel poolaastal soetas uue tahvelarvuti Eestis 19 300 jaeklienti

26.07.2017

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi selle aasta kuue kuuga Eestis kokku 19 300 tahvel- ja 23 100 sülearvutit. Elisast soetas käesoleva aasta esimeses pooles uue tahvelarvuti rohkem kui 5000 klienti ning tugevalt kasvas ka sülearvutite müük.

Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu tõi välja, et kui nutitelefon on inimesele kiireks suhtlemiseks, pildistamiseks ja filmimiseks, siis tahvelarvutit kasutatakse peamiselt info otsimisel, raamatute lugemisel ja meedia tarbimisel. „Sülearvutit soetab endale aga see klient, kes soovib seadmega tööd teha või seda abimehena õpingutel kasutada,“ lisas Andrus Hiiepuu.

Hiiepuu märkis, et tahvel- ja sülearvuteid valides on kliendile olulisteks kriteeriumiteks hea akukestvus ning kaal ehk see, et seadet on hea ja kerge kaasas kanda. Tähelepanu pööratakse ka seadme heale välimusele.

Sülearvutite müügiga alustas Elisa eelmise aasta lõpus ning tänaseks valivad sajad kliendid uue sülearvuti just Elisa tootevalikust. „Alustasime testiga ning täna võime kindlalt öelda, et sülearvutite müük Elisas kasvab kiires tempos ja laiendame oma tootevalikut tulevikuski,“ kinnitas Elisa juhatuse liige, lisades, et peamiselt armastavad kliendid sülearvuteid valida Elisa e-poest.

Keskmiseks tahvelarvuti hinnaks kujunes esimesel poolaastal Elisas 205 eurot, mis on 20 eurot vähem kui aasta tagasi samal ajal. Keskmine sülearvuti hind kasvas tunduvalt, kuid seda seetõttu, et Elisa sülearvutite tootevalikusse lisandus hinnalt oluliselt kallim Apple. Nii oligi käesoleva esimeses pooles keskmiseks sülearvuti hinnaks 690 ja aasta tagasi samal ajal 430 eurot.

Elisa kliendid eelistasid nii tahvel- kui ka sülearvutite müügis Lenovot, mis on klientide seas stabiilne lemmikbränd kuust kuusse. „Praeguse seisuga saame öelda, et Lenovo jätkab liidrina nii sülearvutite kui tahvlite müügis ka teisel poolaastal, kuid samas pakub talle tugevat konkurentsi mõlemas segmendis Apple,“ ennustas Andrus Hiiepuu tahvel- ja sülearvutite müügi trende selle aasta teises pooles. poolaastal.

Kõige populaarsemad tahvel- ja sülearvutite brändid Elisa klientide seas olid esimesel poolaastal Lenovo, Samsung, Apple, Asus ning Huawei.

Elisas enimmüüdud menukaimad tahvelarvutid 2017 esimesel poolaastal

  1. Lenovo Tab 3 (8 tolline)
  2. Samsung Galaxy Tab A (9,7 tolline)
  3. Lenovo Tab 3 A10-70 Business
  4. Asus ZenPad 10.1
  5. Samsung Galazy Tab A (10,1 tolline)

Elisas enimmüüdud menukaimad sülearvutid 2017 esimesel poolaastal

  1. Lenovo Ideapad 110-15ISK
  2. Lenovo B50-50
  3. Apple Macbook Air 13 (128 GB)
  4. Lenovo Ideapad 100 – 15IBD
  5. Dell Vostro 15
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama