Põhisisu algus

GfK: Eesti turul ruulivad 4G toega tahvelarvutid

22.07.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel soetati juunis Eestis 3300 tahvelarvutit, millest 76% olid 4G toega.

„Suvisel ajal on taoline müügistatistika küllaltki ootuspärane, sest teadupoolest on suvine puhkusteperiood just see aeg, mil inimesed liiguvad enim ringi ja sõltumata enda asukohast soovitakse end läbi interneti hoida kursis nii kodumaa kui ka muu maailma sündmustega,“ iseloomustas Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu GfK juunikuist müügistatistikat.

„Tahvelarvuti koos 4G internetiga  kõike kirjeldatut võimaldabki. Enda käepäraste mõõtmete, kerge kaalu ning kauakestva aku  ning suure ekraani tõttu on suurepärane seade aktiivsele inimesele. Kui tahvlis on veel 4G internett, saab tahvliga mugavalt teha asukohast olenemata kõike seda, mis kodus arvuti tavaliselt tehakse,“ tõdes Hiiepuu.

GfK juunikuu müüginumbrite alusel oli Eesti tarbijate soetatud 3300-st seadmest 76% 4G toega, Elisas oli vastav protsent veelgi suurem. „Kuna soovime tahvelarvutite kasutajatele pakkuda parimat internetikogemust, siis oleme keskendunud ainult 4G tahvlite müügile ja seetõttu olid ka kõik juunis müüdud tahvli 100% 4G toega,“ täpsustas Hiiepuu.

Elisa erakliendiüksuse juht viitas ka jalgpallile, täpsemalt EURO 2016 raames toimunud 51-le matšile: „Mis seal salata, üheks tõukeks möödunud kuu tahvlite müügistatistikale oli ka jalgpalli EM, mille ülekandele sai isegi enda 4G tahvli toel kaasa elatud.“ 

Elisa 4G kiire internetiühendus sobibki kõige enam tele otsepildi jälgimiseks, videote ja piltide tarbimiseks, sest andmed liiguvad 4G tehnoloogiaga palju rutem. „Kindlasti näeme järgmisel kuul klientide seas üheks 4G tahvlisoetamise ajendiks Rio Olümpiamänge ja kindlasti oleme augustis tunnistajaks Elisa võrgus rekordilistele andmeside kasutusmahtudele,“ tõdes Andrus Hiiepuu.

Elisast juunikuus ostetud tahvelarvutite TOP 5

Lenovo Tab 2 A10-30 16GB

Samsung Galaxy Tab A 9,7" 16GB

Lenovo Yoga Tablet 3 Android 1GBRAM

Huawei MediaPad T1 10 16GB

Lenovo IdeaTab Tab 2 A10-70

 

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama