Põhisisu algus

GfK: Eesti tarbija ostab Balti riikides kõige enam 4G tahvleid

27.08.2015

Uuringufirma GfK Retail & Technology käesoleva aasta seitsme kuu andmetel on eestlased Baltikumi suurimad 4G tahvlite ostjad inimese kohta, edestades nii lätlasi kui ka leedukaid.

GfK selle aasta seitsme kuu statistika kohaselt ulatub Eestis 4G tahvlite osakaal tükilises müügis 55%-ni. Kogu Baltikumi turul seevastu jäi 4G tahvlite osakaal tükilises müügis olulisemalt madalamale ehk 43% juurde.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul ostsid eestlased elaniku kohta kaks korda enam 4G tahvelarvuteid kui lätlased. Ka võrreldes leedukatega ostsid eestlased tahvelarvuteid elaniku kohta märgatavalt rohkem. „Kui kogu Baltikumis osteti üldarvudes 4G tahvelarvuteid seitsme kuu jooksul kokku 52 618, siis Eestis osteti neist 15 360,“ täpsustas Andrus Hiiepuu.

„Eestlased on tuntud oma innovaatilisuse ning uusima tehnoloogia-kasutuse poolest ning GfK statistika annab sellele trendile veelkord kinnitust,“ kommenteeris Andrus Hiiepuu.

Elisa hinnangul müüb Eesti mobiilsideoperaatoritest omakorda 4G tahvelarvuteid kõige enam Elisa, omades Eesti jaeturul tükilises müügis 38%-list turuosa. „Elisas on tahvelarvutid läinud hästi kaubaks tänu väga hoolikalt välja valitud kvaliteetsetele ent soodsa hinnaga 4G seadmete valikule,“ selgitas Andrus Hiiepuu. „Elisas on kuust-kuusse enimmüüdud tahvelarvuti Huawei Media Pad, mis on parima hinna ja kvaliteedi suhtega tunnustatud 4G seade nii maailmaturul kui müüginumbrite poolest menukas tahvel Eestis.“

„Lisaks saame Eestis rääkida ka kliendi vaates positiivsest tahvlituru käibe langusest, mis on tingitud aina soodsamatest tahvlite hindadest. Kui võrrelda tahvelarvutite keskmiseid müügihindasid, siis aastal 2015 on tahvli hind ligi 40% odavam, kui see oli aastal 2012,“ rääkis Andrus Hiiepuu. Hind ongi alanenud tänu turule sisenenud väga hea hinnaga kvaliteetsetele tahvlitootjatele - Huawei ja Samsung ning teistele uutele tulijatele - Alcatel ja Lenovo.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!