Põhisisu algus

Euroopa liidu rändlustasude kord tõstis massiliselt välismaal tarbitud interneti mahtu

06.06.2018

Möödunud aastal jõustunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioon tõi kaasa üle 300-kordse tõusu välismaal tarbitud andmesides võrreldes varasemaga.

Elisa klientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates möödunud aastal rakendunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioonist. Kui näiteks 2016. aasta teisel kvartalil tarbiti kõigi Elisa klientide peale välismaal kokku 30 GB internetti, siis 2017. aasta teises kvartalis tõusis maht juba 798 GB peale. Tänavu teises kvartalis on tarbitud kokku 9459 GB andmesidet, ehk kahe aastaga on interneti kasutamine välismaal tõusnud 319 korda suuremaks kui 2016. aastal.

Tarbimise andmeid vaadates on näha gigantset tõusu ka 2017. aasta kolmandas kvartalis, kui jõustus regulatsioon ja algas reisimise tipphooaeg. Tõenäoliselt tõusevad tänavuse kolmanda kvartali tulemused veelgi suuremaks.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et mahtude tõusu taga on enamjaolt suuremahulised Põhjamaade paketid, millest mõned sisaldavad lausa piiramata andmesidet välismaal. „Näeme, et meie klientidele meeldib Euroopas reisida ja internetiga mugavalt ühenduses olla ning nüüd on see võimalus internetipiletite näol ka väljaspool Euroopat,“ ütles Ploomann. Elisa klientidest käib valdav osa välismaal paaril korral aastas. Enim külastatakse naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed on ka Venemaa, Poola ja Saksamaa.

Kuna suvi on reisimise tippaeg, siis tasuks kõigil üle vaadata, kui palju andmesidet sihtriigis kasutada saab ja milliseid uusi lahendusi pakutakse. Elisa tõi aasta algul turule uued paketid, mis on mõeldud kasutamiseks nii arvutis, nutitelefonides ja tahvlites ning pakuvad soodsat võimalust reisides interneti kasutamiseks.

„Nutitelefonide jaoks on Euroopa nutipaketid olnud juba aasta aega väga populaarne valik, nüüd on lisandunud sarnased lahendused ka tahvelarvutitega sagedaste reisijate jaoks,“ ütles Ploomann.

Telekomiteenuste valdkonna juhi sõnul kasutatakse välismaal internetti lisaks telefonile tahvelarvutis, sest tahvlist on reisil olles väga mugav lugeda raamatuid või ajakirju, otsida infot külastatava sihtkoha kohta, suhelda lähedastega ja kasutada suurt ekraani navigeerimiseks.

Elisa populaarseim pakett välismaal tahvelarvutiga interneti kasutamiseks on Suhtleja, mis võimaldab allalaadimiskiirusi kuni 50 Mbit/s ja kuni 20 Mbit/s üleslaadimisel. Sealjuures andmemahu piirangut Elisa ei sea ei Eestis ega välismaal. Ühe kuutasu eest saab internetti kasutada lisaks Eestile ka Soomes (sh Ahvenamaal), Rootsis, Norras, Taanis, Lätis ja Leedus.

Populaarseimad nutipaketid on Elisas Euroopa Nutipakett 21, mis sisaldab endas 50GB piiramatu kiirusega andmemahtu ja Põhjamaade Nutipakett 39+, mis pakub Eestis ja Põhjamaades piiramatut kiirust ja andmemahtu.

Telekomiteenuste valdkonna juhi sõnul on lisaks pakettidele populaarsed ka internetipiletid, millega saab kasvõi kõikidesse seadmetesse kas päevaks, nädalaks võik kuuks ajaks reisimiseks mõeldud internetimahu soetada. Nendest vaieldamatult populaarseim on Euroopa päeva- ja nädalapilet.

Elisa klientide roaming

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!