Põhisisu algus

Esimesel poolaastal reisis välismaale 40% vähem Elisa kliente kui mullu

11.08.2020

Elisa roamingu statistikast selgub, et 2020. aasta esimeses pooles kasutas välismaal andmesidet 40% vähem inimesi, kuid sellest hoolimata tõusis välismaal kasutatud andmeside maht 38%, kokku 2,77 petabaidini. Populaarsed sihtriigid juunis ja juulis olid Läti, Soome ja Leedu.

Elisa era-, äri- ja kõnekaardi klientide andmeside tarbimine välismaal on hüppeliselt tõusnud alates 2017. aastal rakendunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioonist ning erandiks pole ka tänavune aasta. Tänavu esimese seitsme kuuga kasutasid Elisa kliendid välismaal 2,77 petabaiti ehk ligi 2 900 000 gigabaiti andmemahtu. Sellise mahu eest saab vaadata näiteks Netflixi 4K kvaliteedis 47 aastat või täis HD kvaliteedis 110 aastat. Möödunud aastaga võrreldes tõusis välismaal kasutatud andmeside hulk 38%.

Elisa klientide välisriikide külastatavus langes aga möödunud aastaga võrreldes 40%. Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnas, et suure languse taga on ülemaailma kehtestatud reisipiirangud ja soovitused reisimise vältimiseks. „Kui heita pilk andmesidele riigiti, siis ilmneb, et mitmetes eestlaste lemmik reisisihtkohtades on andmesidekasutus langenud tohutult.“

Roamingu andmetest paistab, et näiteks Bulgaarias langes andmesidekasutus 86%, Itaalias 51%, Horvaatias 60% ja Türgis 85%. „Roamingu suure tõusu taga on siiski aga lähiriigid nagu Soome, Rootsi ja Norra, kus tõenäoliselt kasutasid andmesidet reisipiirangute tõttu riiki jäänud eestlased. Käesoleva aasta andmete põhjal pole oodata ka roamingu kasutuse aeglustumist, sest juba esimesel poolaastal kasutati välismaal oluliselt rohkem andmesidet,“ lisas Ploomann.

Roamingu andmete põhjal külastasid Elisa kliendid tänavu suvel välisriikidest enim Lätit ning seejärel Soomet ja Leedut. Kui võrdleme reisimist käesoleval aastal varasema ajaga, siis külastati enim naaberriike nagu Soome, Rootsi, Läti, kuid populaarsed olid ka Poola ja Saksamaa. 2019. aasta statistika näitas, et eestlased kasutavad roamingut suuretes mahtudes talvisel ja pimedal perioodil, kui põgenetakse mitte ainult puhkama vaid ka soojematesse kliimadesse kaugtöötama.

Valdav osa Elisa klientidest käis varasemalt välismaal paaril korral aastas ning käesoleva aasta lõpuks selgub, kui palju on ülemaailmne viiruspuhang eestlaste keskmiseid reisiharjumusi mõjutanud.

Populaarsed sihtkohad juunis ja juulis roamingu kasutatavuse põhjal

1. Läti

2. Soome

3. Leedu

4. Venemaa

5. Rootsi

Roamingu kasutus langes enim:

1. Bulgaarias – 86%

2. Türgis – 85%

3. Šveits – 80%

4. Iirimaa – 78%

5. Horvaatia – 60%

(01.01-30.07.20 seisuga)

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!