Põhisisu algus

Elisasse jõudis müügile isesõitev droon

20.03.2018

Tänasest on Elisa veebipoes müügil uus ja kompaktne DJI Mavic Air droon, mis suudab jäädvustada hõlpsasti 4K videot ja pilte ning filmida iseseisvalt lennates korraga kuni kümmet objekti.

Elisa veebipoodi jõudis müügile uus DJI Mavic Air droon, mis võimaldab jäädvustada mugavalt kõrgtasemel oma seiklusi ning elamusi. Droon on kerge ja kokkuvolditav, mis tähendab, et seda on omakorda hea transportida.

Lennumasina kaamera on võimeline jäädvustama 4K videot ja tagab stabiilse pildi 3-teljelise gimbal stabilisaatoriga. Maksimaalne kiirus droonil on 68,4 km/h ja maksimaalne lennukaugus on koguni 10 000m.

Mavic Air’i juhtpult ühildub nii androidi kui IOS nutitelefoniga, millele allalaetud DJI rakenduselt näeb reaalajas drooni kaamerapilti. Rakendus tuleb ka koos treeningrežiimiga, mis võimaldab drooniga virtuaalselt lennata ja ohutult kätt harjutada. Seega sobib droon täielikule algajale ja juba vilunud lendajale.

Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann kirjeldas, et kasutajaliides on masinal selge ja lihtne. „Juhtimine on väga kergeks tehtud, kuna droon suudab ennast õhus ise ka stabiliseerida, vältida takistusi ja vajadusel ise maanduda kui aku liiga tühi on,” ütles Ploomann.

Kokku on võimalik drooniga lennata umbes 20 minutit ja kogu lennu vältel hoiab masin endal kätt pulsil ning jälgib, et aku liiga tühjaks ei saaks. Juhul kui aku tase jõuab kriitilise piirini lendab droon tagasi omaniku juurde.

Ploomann sõnab, et videokvaliteedi kohta jätkub tal ainult kiidusõnu, sest need tulevad suurepärase kvaliteediga, mida on kaunis vaadata ka kodus 4K telerist.

Autopiloodiga tark lennumasin

Drooni on sisseehitatud mitmeid erinevaid režiime, mis teevad selle kasutamise väga nutikaks. Üks nendest on jälgimine, mille käigus suudab droon jälitada kuni kümmet objekti korraga ja seeläbi neid filmida nii, et ise mitte midagi tegema ei pea. Samuti on olemas erinevad videorežiimid ja DJI Go App suudab komplekteerida hiljem ise materjalist video ning nii saab kohe peale filmimist oma tööga tutvuda. Julgematele on paigaldatud ka „sport“ režiim, mis lülitab välja kõik ohutuspiirangud ja nii saab lennumasina aerodünaamilised omadused tõsiselt proovile panna.

Droonil on 8GB sisemälu ja kui sellest ei piisa, saab juurde osta sobiva microSD mälukaardi.

Selleks, et lendamine kestaks kauem, tuleb Elisast ostes drooniga kaasa kolm akut, varu juhtkangid, akude laadimisalus ja kott transportimiseks. Drooniga saab lähemalt tutvuda Elisa või DJI kodulehel.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!