Põhisisu algus

Elisas startis Robootika Ring: Elisast kasvavad välja väikesed insenerid

19.10.2015

Koostöös Vaata Maailma sihtasutusega startis Elisas Robootika Ring, kus Elisa enda töötajate lapsed saavad lõbusal ja lihtsal viisil aimu programmeerimisest.

Gümnasistidest robootika fännide Mikk Tamkivi ja Mihkel Nõela juhendamisel ehitavad noored Robootika Ringis Lego klotsidest roboteid ning programmeerivad need arvutit kasutades liikuma.
Elisa IT juhi Toomas Polli sõnul on Elisa eesmärk on oma töötaja lastes äratada huvi nii tehnika kui programmeerimise vastu. „Ringis osaledes tekib lastel arusaam ja seos virtuaalse ja reaalse maailma vahel ning laiemalt arendab robotite ehitamine ja programmeerimine nii käelist tegevust, loogilist mõtlemist, meeskonnatööd kui väljendusoskust,“ rääkis Elisa IT juht ja viskas siinkohal õhku ka mõtte, et tänased ringis osalevad 8-14aasta vanused noored võivad olla tulevikus Elisa tipp-programmeerijad või IT-insenerid.

Robootika on Toomas Polli sõnul kaasahaarav meeskonnatöö, mis köidab ühtviisi nii poisse kui tüdrukuid. „Lastele meeldib meisterdada, midagi oma kätega valmis teha ja kui lõpptulemuseks suudetakse enda meisterdus ka liikuma panna, siis emotsioonid on ülevad,“ lausus Elisa IT-juht.

Vaata Maailma SA juhataja Kristi Kivilo märkis omalt poolt, et nende vaatevinklist on rõõm näha firmasid, kes soovivad töötajate lastele pakkuda võimalust osaleda sellistes IT-ringides nagu robootika seda on. „Huvitegevus ei pea toimuma ainult koolide juures, iga sellise uue ringi loomine aitab kaasa meie suurele eesmärgile saada IT-huviringid niisama loomulikuks kui muusika-, tantsu ja spordiringid,“ tõi Kivilo välja.

Kõik robootikaks vajalikud vahendid annab ringis osalejatele Elisa koostöös Vaata Maailma SA-ga. Elisa robootika ringis tegutsevad noored Lego EV3 robotitega.

Lisatud intervjuu Elisa Robootika Ringi juhendajate Miku ja Mihkliga siit

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!