Põhisisu algus

Elisa võitis esimese sagedusloa 5G 700 MHz oksjonil, mis toob uue võrgu rohkem kui poole Eesti elanikkonnani

15.11.2022

Elisa võitis teisel 5G oksjonil esimese 700 MHz sageduse. Tegemist on ühega kolmest olulisest sagedusest, mis võimaldab 5G levi viia veelgi enamate ja just maapiirkondades elavate inimesteni.

“Kui kevadel võidetud 3500 MHz sagedus tõi klientideni suured kiirused ja mahud, siis 700 MHz sagedusala plussiks on võimalus pakkuda oluliselt laiemat leviala,” ütles Elisa juht Andrus Hiiepuu. “Tänavu kevadel võidetud esimene 5G litsents võimaldas Elisal alustada 5G võrgu arendustega ning tänaseks olemegi 5G toonud igasse Eesti maakonda. Aasta lõpuks katab Elisa 5G juba rohkem kui pool Eesti elanikkonnast.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on Elisa strateegiline lähenemine soetada kõik olulised sagedused, mis võimaldavad just meie klientidele parimat internetiteenust. “700 MHz oksjoni võitmine võimaldas meil esimesena valida enda võrgule parim võimalik sagedusala,” täpsustas Polli.

Uus sagedus võimaldab Elisal 5G levi viia veelgi enamate inimesteni juba sel aastal. Tavakasutajale toob 700 MHz keskmiselt 50 Mbit/s kiirusega ühenduse palju suurema leviala peale, parandades oluliselt mobiilse interneti kiiruseid piirkondades, kus seni on need alla kümne megabiti sekundis. „Äsja võidetud sagedus on tuleviku vaates äärmiselt oluline, sest võimaldab koos 5G tuumikvõrgu arendustega tuua madala hilistumise ja võimaluse pakkuda asjade internetti seadmetele, mis suuri kiiruseid ei vaja.“

Elisa kliendid saavad täna 5G-d kasutada kodu- ja kontoriinterneti teenustes ning uute nutipakettidega ka mobiiltelefonides. Elisa fookus on pakkuda 5G internetti sinna, kus nõudlus ja vajadus selle järele on klientidele kõige suurem.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!