Põhisisu algus

Elisa vestlusrobot Annika suudab tuvastada juba üle 30% kliendiküsimustest

21.02.2019

Eelmisel aastal Elisa ja MindTitani koostöös arendatud ja tööd alustanud tehisintellektil põhinev vestlusrobot suudab täna Elisa veebis tuvastada juba 31% päringutest ning kaasa rääkida juba rohkem kui 20 erineval teemal.

„Meil on tooteid ja teenuseid väga palju ning seetõttu küsivad kliendid ka väga erinevaid küsimusi. Oleme uhked, et vähem kui aastaga saavutasime taseme, kus suhtlusrobot suudab tuvastada 31% kõigist kliendipöördumistest. Osakaal kasvab pidevalt ja sõltub eelkõige ette antud treeningandmete mahust ning kvaliteedist. Mida rohkem on andmeid, seda kiiremini õpib robot erinevatel teemadel vahet tegema,“ ütles Elisa telekomiteenuste valdkonnajuht Mailiis Ploomann.

Tänaseks oskab tehisintellektil põhinev vestlusrobot Annika aidata Elisa kliente juba paarikümnel erineval teemal, rändlusest toote hindadeni. „Kõige rohkem küsitakse arve laekumise kohta, samuti palutakse abi meelest läinud PIN/PUK koodi välja nuputamisel. Samas saab vestlusrobot hakkama ka klientide keerulisemate küsimustega, näiteks: „Sõidan homme Kanaaridele, kui palju seal interneti kasutamine maksab?“,“ loetles Ploomann levinumaid päringuid. Ta selgitas, et inimesel võtaks erinevatest süsteemidest vastuse otsimine minuteid, aga robotil vaid poolteist sekundit. Ja samal ajal suudab ta suhelda kasvõi 100 kliendiga korraga. „Inimteenindaja saab selle aja pühendada keerulisemate probleemide lahendamisele.“

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!