Põhisisu algus

Elisa uus teenus Põnniradar aitab lapsel silma peal hoida

05.09.2018

Alanud kooliaasta alguseks tõi Elisa turule uue teenuse Põnniradar, kus nutikellad liidetult telekomiteenustega aitavad lapse asukohal kerge vaevaga silma peal hoida ning vajadusel talle ka helistada. Teenuslahendusse on lastekella tõrgeteta toimimiseks lisatud sobivas koguses internetti ja kõnesid.

Elisa erakliendiüksuse juhi Andrus Hiiepuu sõnul sai Elisa paljudelt klientidel Elisa Lemmiklooma teenuse turule järgselt tagasisidet, et soovivad sarnast lahendust ka lastele. „Lapsevanemad tundsid huvi lahenduse vastu, millega jälgida, kus nende laps täpselt asub,“ rääkis Hiiepuu.

Hiiepuu tõi välja, et Elisa poolt läbi viidud kliendiuuringutest selgus täpsemalt, et lapsevanematel on küll ülevaade, kus laps parajasti olema peaks, ent GPS-jälgimise funktsioon aitaks meelerahu tagada.

Ka Elisa uute teenuste valdkonna juht Kertu Kriisk kinnitas, et Elisas läbi viidud uuring näitas, et vanemad soovivad alati igaks juhuks ja igal ajal pilgu peale visata, kas laps on koolist või lasteaiast kenasti koju või kokkulepitud mänguplatsile jõudnud. „Elisa läbiviidud uuringu järgi ilmnes lapse kadumise probleem kõige teravamalt veidi juba iseseisvamate laste puhul – vanuses 5-8 eluaastat,“ täpsustas Elisa uute teenuste juht.

Elisa klientide seas tehtud uuringust selgus, et enam vajaksid lapsevanemad teenust, mis aitaks järglasel silma peal hoida kohtades, kus on palju rahvast: suurlinnades, suurüritustel, rannas, ostukeskustes, mänguväljakutel ning ajal, mil laps on omapäi või koos sõpradega. Samuti juhul, kui laps liigub trenni, kooli, lasteaeda, mängib omapäi õues või on kellegi teise hoole all. Või siis ka teadmatuse korral, kui last telefonis kätte ei saa ja ta ei ole vanemat teavitanud, kuhu läks.

Elisa valikusse lisandus 3 lastekella, neist kõikidel on GPS-jälgimise võimalus ning kõnede tegemise funktsioon. „Kui arvame, et laste kellal on kõnevõimekus üleliigne, siis eksime. Uuringust selgus, et 72% vastanute laste haridus- või hoiuasutustes on telefon keelatud. Seega on lastekell tihtilugu ainuke viis, kuidas lapsega näiteks lasteaias ühendust saada,“ rääkis Kertu Kriisk.

Elisa uute teenuste valdkonna juhi sõnul on erinevaid nutiseadmeid sadu, ent need on äärmiselt ebaühtlase kvaliteediga. Elisa on esimese operaatorina teinud ise kliendi eest seadme valiku ja paketeerinud selle sobiliku operaatorteenusega. „Seni otsisid lapsevanemad lastekellasid tihtilugu välismaistelt kodulehtedelt teadmata, kas need tegelikult toimivad, kuidas lapse käel välja näevad ning lisaks toodi probleemina välja ka hilisemat garantiiprotsessi puudulikkust,“ selgitas Kriisk. „Samuti polnud huvilisel lihtne leida seadmele sobivat teenuspaketti. Sellise positsioneerimisteenuse jaoks ei ole kliendile vaja kõige kiiremat ja kallimat paketti - piisab mõistliku mahu ja tagasihoidlike kiirustega soodsast teenuslahendusest, mille Elisa turule tõigi.“

Kuupõhises paketis hinnaga 3,99 eurot on olemas SIM-kaart kella jaoks, piisavalt internetimahtu lapse positsioneerimiseks, lapse helistatud kõned ja saadetud sõnumid terveks kuuks. „Teenus toimib Eestis, ent olenevalt lapsevanemate tagasisidest ja soovidest võime paketivalikut täiendada tulevikus ka roaminglahendusega,“ märkis Kertu Kriisk.

Põnniradari teenusega koos saab klient soetada nii kohe välja ostes või osamaksetena tasudes lastekella MyKi watch, MyKi touch või Wonlex watch. Kõigi kolme lastekella puhul saab lisaks asukoha määramisele ka lapsele helistada ning laps ise kõnesid teha. Laps ise saab jälgida kella, tehtud samme ning olenevalt kellast mängida ka lihtsamat mängu ekraanil. Kellal on ka füüsiline SOS nupp, mille puhul jääb lapse seade tegema eelnevalt seadistatud numbritele kõnesid senikaua kuni üks nendest kõnele vastab. Seadme aku vastupidavus sõltub sellest, kui aktiivselt laps kella kasutab, ent kuna tegemist on väikeste seadmetega, mis kasutab aktiivselt positsioneerimist ning andmesidet ja kõnelevi, tuleks seadet laadida sarnase intervalliga nagu lapsevanemad laevad oma nutitelefoni.

Lähemalt saab Elisa Põnniradari paketi ja valikus olevate lastekelladega tutvuda www.elisa.ee/ponniradar

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!