Põhisisu algus

Elisa tõstis täna mobiilse interneti kiirused testjaamas 600 megabitini

14.04.2016

Elisa tõstis täna Teletorni testjaamas mobiilse interneti kiirused esmakordselt Eestis 600 megabitini sekundis. Tehnoloogia testimisega loob Elisa valmisoleku uued kiirused kliendi hüvanguks kasutusele võtta koheselt kui turule hakkavad jõudma vastavad seadmed.

Elisa juhatuse liige, tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli ütles, et Elisa on teel 4,5G võrgu avamiseni ning tänasel testil tõsteti mobiilse interneti kiirused juba 600 Mbit/s. „Täna testisime koos Elisa võrgupartner Huaweiga võrgutehnoloogiat, mis võimaldab nelja edastussageduse ühendamisel viia mobiilse interneti kiirused kuni 600 megabitini sekundis ning järgmisel testil käesoleval aastal tahame jõuda päris 4,5G-ni ehk kuni ühe gigaste kiirusteni,“ andis Polli ülevaate Elisa plaanidest.

Polli märkis, et Elisa püstitab suve alguseks Tallinnasse ja selle lähiümbrusse esimesed tugijaamad, kus on ühendatud kolm edastussagedust ning mis tõstavad kliendile kiirused kuni 375 megabitini sekundis. „Kuni 375 megabitist kiirust võimaldavad tugijaamad avame piirkondades, kus klientide poolt kasutatavad mobiilse interneti mahud on suurimad, näiteks Muugal,“ selgitas Polli. „Sageduste ühendamine võimaldab tõsta kliendile kiiruseid, kuid samas juurde luua ka kasutusmahtusid,“ täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Polli jagas ka selgitusi, milleks üldse täna veel ulmeliselt kiirena tunduvat mobiilset internetti klientidele tarvis läheb. „Maailm liigub suunas, kus tehnoloogia areneb tempokalt ning kuuldavasti planeeritakse 2018. aastal Lõuna-Koreas toimuvatest taliolümpiamängudest teha näiteks 360 kraadi ülesvõte ja otseülekanne,“ rääkis Polli. „Taolisel viisil ülesvõetud mängude vaatamisel on just sellised kiirused abiks parima elamuse saamiseks, mida siin Teletornis täna testime.“

Aastaks 2018 on turul ka piisavalt nutiseadmeid, mis toetavad uusimaid tehnoloogiaid ja kiiruseid. „Kui vaadata tänast seadmeparki, siis kuni 450 megabitiseid kiiruseid toetavaid telefone on turul saadaval kuus: Huawei P9, Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Samsung Galaxy S7 ja S7 Edge, Samsung Galaxy Note 5 ning Sony Xperia X Performance,“ ütles Polli. „Lisaks on lähiajal turule jõudmas LG G5 ja HTC M10.“
Uued ja suuremaid kiiruseid võimaldavad võrgutehnoloogiad toovad parema kasutuskogemuse igale kliendile, sest netimahud suurenevad ja keskmised kiirused kasvavad. Samas võimaldavad need ka erilahendusi, nagu näiteks 4K ja 8K videostriimimine.

Elisa kasutas täna testimisel LTE 4G sageduste - 800, 1800, 2100 ja 2600 MHz – ühendamist, mis võimaldaski saavutada maksimaalselt 600 Mbit/s suuruse allalaadimiskiiruse.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!