Põhisisu algus

Elisa tõstis Lõuna-Eestis ja Ida-Virumaal 4G interneti kiirused kahekordseks

15.09.2017

Elisa alustas juuli keskpaigas ja lõpetas augustis 4G võrgu tihendamistöödega Tartus, Tartumaal, Põlvamaal, Jõgevamaal ja Ida-Virumaal, mille tulemusel paranesid internetikiirused kliendile enam kui kahe korra võrra.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnul lisati Lõuna-Eesti maakondadesse netimahtude ja kiiruste kasvatamiseks teine ja kolmas 4G sageduskiht ning Ida-Virumaale loodi 4G interneti võimekus ka nendesse asukohtadesse, kus see seni veel puudus. „Kokku tegime leviarendustöid 110 tugijaamas ja tihendasime 4G leviala 25% ulatuses,“ täpsustas Polli.

Polli tõi välja, et uute sageduskihtide lisamised tõstsid Ida-Virumaal ja Lõuna-Eestis 4G interneti kiiruseid kliendile 2-3 korda. „Eelkõige panime sageduskihte juurde tugijaamadesse, kus klientide mobiilse interneti kasutus on suurem. Tartus on nüüd 4G teine kiht kasutusel terve linna ulatuses ja ka linna lähiümbruses, kolmas sageduskiht aga piirkondades, kus netti kasutati eriti suurtes mahtudes,“ andis Polli ülevaate võrgutihendustöödest. „Ida-Virumaal lisasime 4G võrguseadmed kõikidele Peipsi ja Pihkva järve äärsetele tugijaamadele Alajõest kuni Värskani välja,“ lisas ta.

Polli märkis, et vajadus 4G interneti mahtusid ja kiiruseid tõsta tuleneb kliendi kasutusharjumuste muutumisest. “Sisuliselt igakuiselt näeme oma 4G võrgus klientide kasutatavate internetimahtude kasvu, seda ennekõike erinevate kõrgekvaliteedilise pildiga videoteenuste kasutamise näol,” rääkis Polli. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu arenduseks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele.”

Elisa tihendab 4G interneti levialasid pidevalt kõikides Eesti maakondades. Kevadel lõppesid 4G võrgu arendustööd Harjumaal ning suve alguses Tallinnas. Oktoobrikuus liigub Elisa edasi võrgu tihendamise ja uuendustöödega Pärnu linnas ja Pärnumaal.

Piirkondades, kus Elisa on lisanud teise 4G võrgu kihi, ulatuvad andmeside kiirused nüüdsest 200 – 275 ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis. Elisa kasutab 4G võrgu rajamisel ja tihendamisel 800, 1800 ja 2600 MHz-i sagedusi.

Elisa 4G internet katab 97 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama