Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Elisa tõstis Lõuna-Eestis 4G mobiilsidekiirused kuni kolmekordseks

23.04.2018

Elisa lõpetas tihendustööd Lõuna-Eestis

Märtsis alustatud lisatööd 89-s Lõuna-Eesti tugijaamas on jõudnud lõpule ja selle tulemusena tõusid mobiilsidekiirused Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal.

Elisa poolt märtsis ja aprillis tehtud võrgu moderniseerimise käigus lisandus 37-le Lõuna-Eesti tugijaamale täiendavalt 4G võimekus ja lisaks paigaldati 81-le tugijaamale teine 4G sageduskiht ning viiele tugijaamale ka kolmas 4G sageduskiht.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et teise sageduskihi lisamine Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal tõstis klientide internetikiirust 2-3 korda. Piirkondadesse, kus mobiilse interneti võrgukoormus on tavapärasest suurem, lisati juurde ka kolmas sageduskiht. „4G andmeside kiirused kasvavad nüüd 200 – 275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis,“ sõnas Polli.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Elisa 4G internet katab täna 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.