Põhisisu algus

Elisa tõstis Lõuna-Eestis 4G mobiilsidekiirused kuni kolmekordseks

23.04.2018

Märtsis alustatud lisatööd 89-s Lõuna-Eesti tugijaamas on jõudnud lõpule ja selle tulemusena tõusid mobiilsidekiirused Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal.

Elisa poolt märtsis ja aprillis tehtud võrgu moderniseerimise käigus lisandus 37-le Lõuna-Eesti tugijaamale täiendavalt 4G võimekus ja lisaks paigaldati 81-le tugijaamale teine 4G sageduskiht ning viiele tugijaamale ka kolmas 4G sageduskiht.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et teise sageduskihi lisamine Põlvamaal, Valgamaal ja Võrumaal tõstis klientide internetikiirust 2-3 korda. Piirkondadesse, kus mobiilse interneti võrgukoormus on tavapärasest suurem, lisati juurde ka kolmas sageduskiht. „4G andmeside kiirused kasvavad nüüd 200 – 275 megabitini sekundis ning kolmanda kihiga piirkondades kuni 375 megabitini sekundis,“ sõnas Polli.

Elisa jaoks on oluline pakkuda võimalikult suurele hulgale klientidele suuri keskmisi kiiruseid ja minimeerida sealjuures madalad kiirused. „4G võrkude arendamisega loome lisaks ka eeldused 5G võrgu tulekuks järgnevate aastate jooksul. Tehnoloogia ja teenused peavad valmistuma asjade interneti üha laiemaks levikuks ning seetõttu näeme juba lähitulevikus kliendinõudlust gigabitiste kiiruste järele,” täpsustas Elisa tehnoloogiaüksuse juht.

Elisa 4G internet katab täna 98 protsenti Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!