Põhisisu algus

Elisa tõstab jaanipäevaks üle Tallinna 4G kiirused enam kui kahekordseks

22.05.2017

Elisa jätkab eelmise aasta lõpus alustatud 4G võrgueehituse töödega Tallinna katmisel teise sageduskihiga. Jaanipäevaks on võrk täies mahus tihendatud ja edaspidi saavad Elisa kliendid pealinnas kasutada senisest kuni 2,5 korda suurema kiirusega 4G internetti.

„4G võrgu teise sageduskihiga saab jaanipäevaks kaetud 75% Tallinnast ehk siis see osa pealinnast, kus võrgukoormus suurem ning mobiilset internetti ka rohkem kasutatakse,“ lausus Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli. „Mõnda piirkonda samas pole mõistlik teist sageduskihti ehitada ning teisalt jälle on kohti, kuhu oleme juba rajanud ja peagi lisamas isegi kolmandat sageduskihti. 4G võrgu lisamahtu tuleb juurde ühtlaselt kogu Tallinnas.“

Toomas Polli sõnul võidab klient 4G teise sageduskihi lisandumisega juurde kuni 2,5 korda suuremad interneti kiirused ning seeläbi on veelgi mugavam tegeleda oma lemmiktegevustega internetis – olgu siis tegemist suhtlusvõrgustike kasutamisega, video vaatamisega või siis ka muud laadi asjatoimetuste või hobidega.

Elisa lisab teise sageduskihi võrgutööde raames täiendavat lisamahtu järgmise kuu-pooleteise jooksul 79-le olemasolevale tugijaamale Tallinnas. Tugijaamad saavad juurde täiendavad raadiomoodulid ja vajadusel ka antennid. „Kui varem oli Elisa 4G võrk Tallinnas 800 MHz sagedusega, siis teine kiht tuleb valdavalt 1800 MHz ja kolmas kiht 2600 MHz sagedusega,“ lisas Toomas Polli. Elisa eesmärgiks on turule tuua 5G internet ning erinevate sageduste ühendamisega liigub ettevõte uue tehnoloogia turule toomise suunas.

“Enne teise sageduskihi lisamist ulatusid Tallinnas ühe kliendi arvestuses teoreetiliselt kiirused kuni 75 ja reaalselt kuni 50 megabitini sekundis. Täiendava võrgumahu lisandudes saame rääkida aga kiirustest, mis teoreetiliselt ulatuvad kuni 225 ja reaalselt umbes 175 – 200 megabitini sekundis. Kolmanda kihi puhul on vastavad näitajad juba 375 ja reaalselt terminali olemasolul kuni 350 megabitti sekundis,“ märkis Toomas Polli.

Elisa 4G internet katab täna 97% Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!