Põhisisu algus

Elisa tegi YouTube\'i ja Facebooki kasutamise Tallinna ja Harjumaa elanikele veelgi ladusamaks

03.10.2016

Elisa statistika kohaselt on mobiilse interneti kasutajate lemmiktegevusteks YouTube'is ja Facebookis surfamine. Kusjuures YouTube'ile kulub pea kolmandik Elisa klientide poolt kasutatavast netimahust. Sotsiaalmeedia keskkondade kasutusmugavuse tõstmiseks ehitas Elisa Tallinnas, Harjumaal ja mujal Eestis mobiilse andmeside võrgu veelgi võimsamaks.

Suve ja sügisega on Elisa juurde ehitanud või mahtu laiendanud kokku 63 tugijaamas ning seda Tallinnas, Harjumaal ja mujal Eestis. „Suurem osa uutest tugijaamadest ja võrgulaiendustest toimus just pealinnas ja seda ümbritsevas maakonnas, kus mobiilse interneti kasutus on vaieldamatult kõige massilisem,“ ütles Elisa tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige Toomas Polli. „Uuendustööd tõstsid mobiilse andmeside teenuse kvaliteeti oluliselt kõikide nende piirkondade elanike jaoks. Rõhu seadsime nagu ikka kvaliteetse välilevi kõrval ka siselevile, mida Elisa saab pakkuda tänu madalate sageduste kasutamisele võrgu ehitamisel,“ täpsustas Polli.

„Sügise saabumisega algas tubane hooaeg, mil valdav osa inimesi kasutab mobiilset internetti siseruumides – seepärast on Elisa rõhuasetus olnud alati väga kvaliteetsel siselevil,“ ütles Elisa erakliendiüksuse juht, juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Tallinnas ja Harjumaal on Elisal ligikaudu veerandmiljonit mobiilse interneti klienti, kellele on tagatud Elisa poolt parim ja töökindel võrguühendus. Nii YouTube, suhtlus- ja pildisaidid, filmid, online-telesaated kui kõik muu avaneb ja jookseb nutitelefonides ning tahvelarvutites tõrgeteta. Elisa garanteerib parima äppide ja sotsiaalmeedia kasutuskogemuse kõikidele oma klientidele.“

Polli sõnul tegeleb Elisa võrgu tihendamisega aastaringselt ja seda üle Eesti. „Jätkame võrgu tihendamise ja mahtude lisamise töödega ka sügis- ja talvekuudel,“ lubas Polli. Nii lisab Elisa oktoobri lõpuks 4G võimekuse veel seitsmele tugijaamale Ida-Virumaal, neljale Lääne-Virumaal, kahele Harju-, Rapla- ja Viljandimaal, ühele Tartu-, Jõgeva- ja Põlvamaal. Kümme uut 3G ja 4G tugijaama lisandub sügisel veel ka Harjumaale, Tallinnasse ja Tartusse.

Suvel ja sügise alguses viis Elisa Tallinnas mahulaiendused läbi tugijaamades, kus kliendid kasutasid enim mobiilset andmesidet. „Mahulaiendusi tegime terves pealinnas, enim siiski Lasnamäe piirkonna tugijaamades,“ andis Polli ülevaate Tallinnas tehtud töödest. „Tallinna lähipiirkonnas lisasime laiendusi näiteks Lagedi, Järvekalda, Rannamõisa, Assaku, Laagri ja Maardu piirkonna tugijaamadele,“ täpsustas Polli.

Harjumaal parandas Elisa võrgukvaliteeti Vaelas, Allikul, Jälgimäe ja Juuliku piirkonnas ning Viimsi keskuses. Ida-Virumaal lisati tugijaamasid ja suurendati mahtusid Narvas, Kestla külas ja Voka alevikus, Järvamaal Anna ja Kabala külades, Pärnumaal Pärnu rannastaadioni piirkonnas ning Tartumaal ehitati täiesti uus siselahendus vastavatud Eesti Rahva Muuseumisse. Raplamaal tõstis Elisa võrgu kvaliteeti Kodila ja Järlepa külades, Ruhnu saarel, Võrumaal Kääpa külas, Põltsamaal kesklinnas, Vändras alevi keskuses ning Põlva linnas.

Elisa 4G internet katab täna 97% Eesti territooriumist ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!