Põhisisu algus

Elisa tegi tubli tõusu tööandjate maineuuringu pingreas

01.07.2020

Kantar Emori igakevadise tööandjate maineuuringu pingreas parandas Elisa oma positsiooni, tõustes 21. kohalt 14. kohale.

Muutunud tööturu olukorra mõju on Kantar Emori töötajakogemuse juhtekspert Mari-Liis Eensalu sõnul näha mõnevõrra kasvanud lojaalsuses oma tänasele tööandjale. „Lojaalsete töötajate osakaal kasvas 57 protsendilt 62 protsendile ning keskmiselt vähenes nende tööandjate arv, keda peetakse piisavalt usaldus- ja kaalumisväärseks,“ selgitas ta.

Muutused on olnud siiski oluliselt väiksemad kui eelmise majanduskriisi ajal 2009. aastal, mil esma- ja ainutähtsaks kriteeriumiks töökoha valikul kerkis töökoha stabiilsus. „Käesolevas kriisis on stabiilsus küll veidi olulisemaks muutunud, kuid tähtsaks on jäänud ka teised tegurid: nii materiaalne tasupakett kui ka pehmemad väärtused, teisisõnu töötajate väärtustamine ja neist hoolimine,“ kõneles Eensalu.

Võrreldes eelmise aastaga on Eensalu sõnul tööandjate maine pingereas oma positsioone parandanud Elisa, Swedbank, Transferwise ja ABB. Langenud on aga näiteks Nordicale antud hinnangud, mida võib Eensalu selgitusel seostada kriisiolukorraga. Mainekamate tööandjate esiviisiku moodustasid Tallinna Lennujaam, Eesti Energia, Tallink, Skype ja Tallinna Sadam.

Eensalu sõnul näitavad tulemused, et Elisat tajutakse aasta-aastalt üha enam töötajatest hooliva ettevõttena. „Usun, et selles peegeldub teie järjekindla töö tulemus oma tööandja maine kujundamisel ja paindliku töökorralduse eestkõneleja rolli võtmisel,“ lausus ta.

Samuti lisab Eensalu, et pehmed väärtused – tööõhkkond, töötajatest hoolimine ja nende väärtustamine – on samal ajal kogu aeg olulisemaks muutunud. „Elisa on rõhutanud sõnumeid, mis inimeste ootustega hästi haakuvad,“ sõnas ta.

Elisa personalivaldkonna juhi Kaija Teemägi arvates on Elisa peamiseks võtmeteguriks targad tööviisid ja tugev juhtimiskultuur, millesse on aastaid väga sihikindlalt panustatud. „See loob julge ja sõbraliku keskkonna, kus saab igaüks oma tugevustega särada ja juhtidel on ka julgust oma inimesi usaldada,“ lisas ta.

Emor viib igal kevadel läbi tööandjate maine uuringut, kus palgatöötajatel palutakse panna pingeritta suuremad tööandjad. Selle aasta aprillis-mais toimus uuring 15. korda, sellele vastas 1678 töötavat inimest.

Maineuuringu pingerida

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!