Põhisisu algus

Elisa: Tahvelarvuti saab soetada 20% soodsamalt kui mullu

29.11.2016

Elisa statistika andmetel saab Elisa klient tahvelarvuti soetada üha soodsama hinnaga. Käesoleva aasta oktoobrikuus soetatud tahvelarvuti keskmine hind oli Elisa statistika kohaselt 231 ning aasta tagasi samal ajal 277 eurot, alanedes aastaga 20% võrra.

Elisa tooteturunduse osakonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul on hinnalanguse Elisas tinginud uued brändid, mis suudavad kvaliteetseid tahvelarvuteid toota oluliselt parema hinnaga. “Aastaga on tahvelarvuti keskmine hind Elisas alanenud 46 euro ehk 20% võrra,“ tõi Mailiis Ploomann välja kõneka trendi tahvelarvutite müügis. Teiste operaatorite lõikes niivõrd suurt hinnalangust pole toimunud. Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology statistika alusel on tahvelarvutite hind kogu Eesti turul alanenud oktoobrikuude võrdluses 1,6% võrra.

Elisa veab tahvelarvutite turul Eestis ka teist eristuvat trendi. Kui GfK statistika alusel on tahvelarvutite müük selle aasta kümne kuuga võrreldes eelmise aasta sama ajaga langenud jaeturul 11% võrra, siis on Elisa suutnud siin ujuda vastuvoolu. „Võrreldes eelmise aasta kümne kuuga on Elisas tahvelarvutite müük käesoleval aastal kasvanud 5,5% võrra,“ sõnas Mailiis Ploomann. Septembris oli GfK andmetel Elisa turuosa 4G toega tahvlite müügis 45% ja oktoobris 36%.

Elisas müüdud menukaimate tahvlite edetabelit vaadates on näha, et Elisa kliendid eelistasid oktoobris enim Lenovo tahvelarvuteid. „Seni pikalt troonil püsinud Huawei on menukaima tahvlibrändi esikohalt tõrjutud ning kindlaks liidriks on tõusnud Lenovo,“ kinnitas Mailiis Ploomann. „Lenovo kiire edu taga on ka see, et teised tootjad - Samsung ja Huawei, on praegu keskendunud rohkem nutitelefonide tootmisele ning Sony on üldse lõpetanud tahvlite tootmise. Seega ongi tahvelarvuti turule jäänud kaks tugevat tegijat Lenovo ja Samsung,“ kirjeldas Mailiis Ploomann tahvliturul toimuvat. Ta tõi välja, et Elisas müüdud tahvelarvutitest oli oktoobris Lenovo osakaal 65%, järgnes Samsung 19%-lise ja Apple 4% osakaaluga.

Mailiis Ploomann märkis, et Lenovo edu taga on tahvlite hea kvaliteet ja soodne hind. „Meie kliendid eelistavad ilmselgelt head riistvara ning korralikke tehnilisi näitajaid ning on valmis soetama pigem arvutikasutajate seas tuntumate tegijate seadmeid,“ sõnas Ploomann.

Elisa esindustes 2016. aasta oktoobris enimmüüdud tahvelarvutid:

1. Lenovo Tab3 8
2. Samsung Galaxy Tab A 9,7"
3. Lenovo Tab 3 A10-70
4. Lenovo Yoga Tablet 3 Android
5. Samsung Galaxy Tab S2 VE 9,7
6. Samsung Galaxy Tab A 10.1"
7. Huawei MediaPad T1 10
8. Apple iPad Air 2 4G/WiFi
9. Asus ZenPad 10.1 (Z300CNL)
10. Lenovo IdeaTab MIIX 310-10ICR

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama