Põhisisu algus

Elisa on suurima 4G interneti kliendiarvuga mobiilsideoperaator

27.02.2016

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) värske statistika kohaselt oli 4G Internetti kasutavaid kliente 2015. aasta lõpus Eesti mobiilsideoperaatoritest kõige enam Elisal.

Elisa 4G mobiilset internetti kasutavate klientide arv ulatus TJA statistika alusel 2015. aasta lõpus 264 000-ni, samal ajal kui EMT-l jäi see 246 000 ja Tele2-l 239 000 kliendi juurde.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul on selle tulemuse taganud mahukad võrguinvesteeringud ning kliendisõbralikud teenuslahendused. „Kui vaadata tagasi eelmisele aastale, siis võrguinvesteeringute kahekordistamine võimaldas meil välja ehitada Eesti parima internetivõrgu,“ lausus Sami Seppänen ja lisas, et Elisa jätkab võrgu tihendamisega ka sel aastal. „Võrk ei saa kunagi valmis, sest kliendi vajadused interneti kiiruste ja mahu osas kasvavad koos ajaga ning nii areneme ka meie vastavalt kliendisoovile kasutada parimat teenust.“

Elisa tegi uuendustöid mullu 1094 tugijaamas. Teised Eesti operaatorid on teada andnud, et tegid võrguuuendusi eelmisel aastal vastavalt 742 ning 340 tugijaama ulatuses.

4G interneti lai katvusala ja hea tihedus on olulised, sest täna kasutab juba 80% Elisa klientidest kõne- ja SMS-teenuse kõrval mobiilset internetti. Netti kasutades on tarbijale omakorda kõige olulisem video ning täna kulubki videote vaatamisele juba 56% klientide interneti kasutusest. „Elisa klientide rahulolu ongi kõige kõrgem 4G Interneti teenuste tarbimisel, sest kasutuskogemus on kordi parem võrreldes eelmise generatsiooni võrguga,“ märkis Sami Seppänen.

Mullu keskendus Elisa 4G võrkude tihendamisel järgmistele piirkondadele: Tallinn, Harjumaa, Tartu, Pärnu, Narva, Kohtla-Järve, Valga ja Otepää. Käesoleval aastal liigub Elisa edasi ehitustöödega Haapsallu, Kuressaarde, Noa-Rootsi ning saartele: Hiiumaa, Saaremaa, Vormsi, Muhu ja Ruhnu. „Vastavalt klientide kasutusvajadustele oleme valmis 4G võrku veelgi tihendama üle Eesti,“ täpsustas Sami Seppänen.
Elisa 4G mobiilse interneti leviala katab 97% Eestimaast ning võimaldab lisaks kvaliteetsele välilevile kasutada ka parimat levi siseruumides.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama