Põhisisu algus

Elisa suudab mobiil-ID teenuse avada koheselt rohkem kui 100 000 kliendile

06.09.2017

Eile andis valitsus teada teoreetilisest turvariskist ID-kaartidel, mis on välja antud pärast 2014. aasta 17. oktoobrit. Valitsus andis eile ka teada, et mobiil-ID kasutamine on turvaline.

Eesmärgiga tagada klientidele jätkuv ja turvaline digitaalsete igapäevatoimingute tegemine, on Elisa valmis avama mobiil-ID soovijatele alternatiivse audentimisvahendina väga kiires tempos. Peamiselt kasutavad Elisa kliendid digitaalset audentimist pangatoiminguteks, keskkondadesse sisselogimisel ja digiallkirjastamised.

„Elisa saab avada teenuse klientidele minutitega, sest oleme oma klientidele jaganud juba poolteist aastat SIM-kaarte, mis on kõik mobiil-ID võimekusega. Tänu sellele saamegi rohkem kui 100 000 kliendil, kellel on mobiil-ID toega SIM-kaart juba olemas, avada teenuse koheselt,“ kinnitas Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.

„Kõikidele nendele klientidele, kellel täna veel mobiil-ID SIM-kaarti ei ole, saab Elisa pakkuda SIM-kaardi vahetust. Piisav varu kaarte on meil olemas nii, et leiame lahenduse kindlasti kõikidele soovijatele,“ täpsustas Andrus Hiiepuu.

Elisa alustas kõrgema turvataseme ja pikema sertifikaatide kehtivusajaga mobiil-ID SIM-kaartide tarnimist 2015. aastal. Mobiil-ID SIM-kaartide kaitstust tõstab kaardile lisatud kõrgema turvalisuse tasemega krüptograafiline algoritm. Tänu uuele turvatasemele võimaldab Politsei- ja Piirivalveamet pakkuda Elisal oma kliendile pikema sertifikaatide kehtivusajaga ehk 5-aastase kehtivusajaga mobiil-ID-d.

Mobiil-ID teenust saab kasutada kõikides mobiiltelefonides, alustades vanematest nuppudega telefonidest kuni kõige värskemate nutitelefonide tipp-mudeliteni välja.

Kuni aasta lõpuni võimaldab Elisa uuele teenuse avajale soodushinda – 50% kuutasust ehk vaid 50 senti kuus.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!