Põhisisu algus

Elisa statistika: aasta algus pani inimesed massiliselt reisima

13.06.2022

Esimese nelja kuuga tõusis tänavu välisriiki külastanud Elisa klientide arv 123%, selgub telekomioperaatori Elisa roamingu statistikast. Kokku külastati 155 riiki, millest populaarseim oli vaieldamatult Soome.

Mitu aastat nakkusohu ja piirangute tõttu vaevelnud reisisektor näitab taastumismärke, sest välisriikide külastamine on rekordiliselt tõusmas. Elisa roamingu statistikast selgub, et välisriike külastas esimese nelja kuuga kokku 123% rohkem inimesi, kui mullu samal ajal. Kõige suuremat tõusu näitasid erakliendid, kes reisisid koguni 142% enam ning äriklientide seas oli tõus 104%.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Evelin Tulp sõnas, et suure hüppe põhjustajaks on nii reisihooaja algus kui piirangute langemine. „Mitu aastat piiranguid, teadmatust ja nakkusohtu andis hoobi turismile. Täna, kust enamik eestlastest on vaktsineeritud ja viiruse nakkusoht on madalam, soovivad paljud oma tühistatud või edasi lükatud reisi lunastada ning aprilli koolivaheaeg pakkus selleks ideaalse hetke. Tõenäoliselt näeme reisimise suuremat tõusu terve käesoleva aasta vältel ja loodetavasti toob see ka Eestisse rohkem turiste.“

Kokku külastati esimese nelja kuuga 155 riiki. Neist kõige populaarseim sihtkoht oli Soome ja seejärel Läti, Rootsi ja Saksamaa. Soojamaareisidest olid populaarsed sihtkohad Hispaania, Türgi ja Egiptus. Samuti oli populaarne ka Itaalia.

Eriti eksootilistest paikadest külastati näiteks Turksi ja Caicose saart Kariibi meres, Lesotho riiki Lõuna-Aafrika Vabariigis, Kaimanisaari, Ekvatoriaal-Guinead ja Angolat.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!