Põhisisu algus

Elisa sarju vaadatakse juba enam kui 50. riigis üle terve maailma

21.12.2022

Elisa eesti- ja soomekeelsetest originaalsarjadest on saanud rahvusvaheline eksporttoode. Sarja „Kõik patud“ on müüdud juba enam kui 40-sse riiki ja kodumaist originaalsarja „Reetur“ näidatakse nii Jaapanis, Poolas, Leedus, Austraalias ning 46 miljoni vaatajaga India voogedastusplatvormil Disney+Hotstar.

Elisa on lisaks tele- ja mobiilsideteenuste pakkumisele ka tõsine tegija telesarjade tootmises. Kokku on toodetud 44 erinevat sarja – 33 Soomes ja 10 Eestis ning erinevaid hooaegu veelgi enam. Neist kõige tuntum on vaieldamatult „Kõik patud“, mis valmis Soome-Eesti ühistööna ning mille vaatamisõigused müüdi hiljuti ka Lõuna-Ameerikasse. Sari on tänaseks nähtav enam kui 40. riigis ning on Elisa enim müüdud rahvusvaheline sari.

Sarja „Kõik patud“ esimene ja teine hooaeg on olnud enim vaadatumad sarjad Soomes ning juba 18. detsembril linastub ka sarja kolmas hooaeg, mis toob omavahel kokku varasemate hooaegade tegevused ning toob triloogia põneva lõppvaatluseni.

Eestikeelsetest originaalsarjadest on tuntuim „Reetur“, mille edastusõigused müüdi hiljuti Poola ning tänavu kevadel ka kümnete miljonite vaatajatega India voogedastusteenusesse Disney+ Hotstar. Lisaks on kodumaine draamasari vaadatav ka Jaapanis, Austraalias ja Leedus.

„Läinud aasta oli meie jaoks tõeliselt märgiline. Tõime vaatajateni peaaegu sama palju originaalsarju kui varasemate aastatega kokku ja oleme kogunud tuhandeid uusi fänne, kes naudivad Elisa Huubist kvaliteetset kodumaist sisu. Rõõm on tõdeda, et nii eesti kui soome keelsed Elisa sarjad on leidnud lugematul arvul uusi silmapaare ka rahvusvahelisel tasandil. 2023. aastaks on meil plaanis vaatajaid üllatada taas mitmete uute projektide ja juba tuntud ning armastatud sarjade värskete hooaegadega,“ sõnas Elisa meelelahutusvaldkonna juht Kertu Popp.

Elisa teleseriaalide eksport hõlmab juba enam kui 50 riiki nii Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Aasias. Enim müüdud sarjade hulka kuuluvad ka näiteks põnevik „Kuulid“, „Rusikad“, „Tuba 301“ ja „Reetur“ ning originaalsarju näidatakse suurimates telekanalites nagu Canal+ Prantsusmaal, Lõuna-Ameerika HBO, BBC ja Saksmaa telekanalil ZDF.

Lisaks sellele tunnustatakse Elisa sarju ka rahvusvahelisel areenil. Suvel ilmavalgust näinud sari „Mees kes suri“ oli oktoobris võistlustules Saksamaal Seriencamp festivalil, kus auhinnatakse iga aasta parimaid rahvusvahelisi sarju. Varasemalt on Elisa originaalsarjad pälvinud mitmeid mainekaid rahvusvahelisi auhindu.

  • „Mister8“ pälvis parima sarja auhinna Canne’i rahvusvahelisel võistlusel CANNESERIES
  • „Kõik patud“ võitis parima stsenaariumi auhinna Gothenburgis
  • „Kuulid“ valiti Canne’is 2018. aastal kõige põnevamaks peagi eetrisse jõudvaks seriaaliks
  • „Ivalo“ valiti kuue kõige huvitavama uue draamasarja hulka Canne’is 2018 aastal toimunud MIPDrama Buyers Summit’il
  • ”Reetur” võitis Poolas toimunud festivalil ”Heart of Europe” eriauhinna, teise koha lavastuslike sarjade kategoorias ning žürii eriauhinna sarjade festivalil ”Serial Killer”

Elisa pakub meelelahutusteenustes oma kliendile kvaliteetset ja rikkaliku žanrite valikuga kodumaist toodangut, olles Eestis nii ühtlasi ka audiovisuaalkunsti edendajaks ja panustades seeläbi eesti keele ning kultuuri jätkusuutlikku püsimisse.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!