Põhisisu algus

Elisa säilitas nii tänased paketid, kui tõi juurde ka neli erinevat lahendust roamingu kasutamiseks

15.05.2017

  • Ainsana Eestis tõi Elisa turule Soome Nutipaketi võimalusega tarbida piiramatult kõne ja mobiilset internetti mõlemal pool lahte

Täna tuli Elisa välja uute roamingu lahendustega, mille välja töötamisel lähtuti klientide soovidest ja reisimisharjumustest. Olemasolevatel Elisa klientidel säilivad tänased paketid, juurde tulid võimalused asuda kasutama Euroopa nutipakette, Põhjamaade nutipakette või turul ainulaadset Soome nutipaketti.

Elisa juhatuse esimees Sami Seppänen rõhutas, et Elisa olemasolevatele klientidele jäävad kehtima tänased paketitingimused. „Tänaste hulgihindade juures ei näe me, et saaksime hetkel veel paketid Eestis ja EU-s ühtlustada. Ootame hulgihindade normaliseerumist ja loodame, et saame regulatsiooniga täies mahus liituda,“ rääkis Sami Seppänen.

Juhul, kui olemasolev Elisa klient soovib täna reisida EU riikidesse, on tal alates juuni keskpaigast võimalik kasutada viis korda soodsama hinnaga roamingu Interneti päevapiletit ning loomulikult jääb talle alles võimalus rääkida EU-s 30 kõneminutit ilma lisatasuta. Alates 15. juunist 2017 on Elisa roamingu Interneti päevapileti hind 2,5 eurot ning mobiilse interneti kasutusmaht 400 megabaiti.

Kuna Elisa kliendid on üles näidanud suurt huvi pakettide vastu, mida saab kasutada nii Eestis kui ka kõikides teistes EU riikides, tõi Elisa turule ka Euroopa nutipaketid. „Samas tahame hoida paketid konkurentsivõimelisena eelkõige Eestis, seega oleme jälginud, et just koduseks kasutuseks oleks pakettides piisavalt andmesidemahtu,“ täpsustas Seppänen.

Euroopa nutipakettidega on võimalik kasutada sõltuvalt paketist piiramatul kiirusel andmesidet, kõneminuteid ja sõnumeid Eestis ning EU-s ning pakettide hinnad on vastavalt valitud teenuste mahule vahemikus 8-21 eurot (vt täpsemalt lisatud tabelist).

Nii Elisa statistika kui ka klientide tagasiside kinnitavad, et enim ootavad Elisa kliendid aga soodsaid rändluslahendusi lähivälismaa riikides – Põhjamaades, sest seal õpitakse või käiakse tööl kõige tihedamini. „Nendele klientidele töötas Elisa välja veel kolmanda lahenduse Põhjamaade nutipakettide näol ja need kehtivad seitsmes Põhjala riigis; Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Lätis ja Leedus,“ tutvustas Seppänen roamingu kasutamise võimalusi Põhjamaades.

Põhjamaade nutipaketid sisaldavad vastavalt vajadusele jagatava mahuga internetti, kõnesid ning sõnumeid kõikides Põhjamaades (sh Eestis), pakettide hinnad on vastavalt valitud teenuste mahule 18 ja 28 eurot (vt täpsemalt lisatud tabelist).

Neljanda lahendusena tõi Elisa turule Soome nutipaketi. „Eesti ning Soome on üle Euroopa palju kuulsust kogunud just oma piiramatute andmesidelahendustega ning esimese ja ainsa operaatorina toomegi välja erilahenduse just Soomes tihti käivatele klientidele – Soome Nutipaketi, milles saab piiramatult suhelda nii kõneminutite kui andmeside vahendusel mõlemal pool lahte,“ tutvustas Seppänen Eesti-Soome roamingu lahendust. Pakett sisaldab piiramatus mahus andmesidet, kõnesid ja sõnumeid nii Eestis kui ka Soomes kasutamiseks ning selle kuutasuks on 36 eurot.

Käesoleva aasta 15. juunist kaovad EL-is rändlustasud ning valdavas osas euroriikides hakkavad inimesed kodust mobiilsidepaketti kasutama samadel tingimustel terves Euroopa Liidus. Elisa esitas kaks nädalat tagasi Tehnilise Järelevalve Ametile taotluse regulatsioonist kõrvale jääda, sest regulatsiooniga liitumine põhjustaks Eestis mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemise ja siseriiklike hindade kasvu.

Eelmisel nädalal väljastas Tehnilise Järelevalve Amet Elisale loa kasutada jätkusuutlikkuse mehhanismi, mis võimaldaski Elisal turule tuua erinevad ja kliendi vajadustest lähtuvad roamingu lahendused.

Elisa Euroopa nutipaketid alates 15. maist 2017

 

Juhuslikule

netikasutajale

Aktiivsele

suhtlejale

Tegutsejale

Seiklejale

Maksimalistile

Kuutasu

8 €

12 €

16 €

19 €

21 €

Andmeside kiirus

piiramatu

piiramatu

piiramatu

piiramatu

piiramatu

Andmeside maht Eestis,

1 GB

3 GB

9 GB

15 GB

50 GB

sellest maht EUs

0,5 GB

1,5 GB

4 GB

4 GB

5 GB

Kõneminuteid ja SMSe Eestis

piiramatult

piiramatult

piiramatult

piiramatult

piiramatult

Kõneminuteid ja SMSe EUs

1000 min + 1000

SMSi

1500 min + 1500

SMSi

2000 min + 2000

SMSi

2000 min + 2000

SMSi

2000 min + 2000

SMSi

Paketi nimi

Euroopa

Nutipakett 8

Euroopa

Nutipakett 12

Euroopa

Nutipakett 16

Euroopa

Nutipakett 19

Euroopa

Nutipakett 21

 

Elisa Põhjamaade nutipaketid alates 15. maist 2017

 

Aktiivsele seiklejale

Talendile Põhjamaades

Maksimalistile  Soomes

Kuutasu

18 €

29 €

36 €

Andmeside kiirus

piiramatu

piiramatu

piiramatu

Andmeside maht

 20 GB

50 GB

piiramatu

Kõneminuteid ja SMSe Eestis ja lähiriikides

1000 min + 1000 SMSi

1000 min + 1000 SMSi

piiramatult

Kõneminuteid ja SMSe Eestist välismaale

100 min + 100 SMSi

100 min + 100 SMSi

100 min + 100 SMSi

Hinnakiri kehtib:

Põhjamaades

Põhjamaades

Elisa võrgus Eestis ja Soomes

Paketi nimi

Põhjamaade

Nutipakett 18 +

Põhjamaade

Nutipakett 29 +

Soome

Nutipakett 36

Elisa avalikustab ärikliendi Euroopa Nutipaketid 1. juunil 2017.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama