Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Elisa Raamatu populaarseima teose autor paneb lugejad kaasa elama ka pahadele tegelastele

02.07.2019

Punane meri

Juba pikka aega on Elisa Raamatu populaarseimate raamatute edetabeli tipus püsinud Ann Cleeves’i „Lugusid jutustades“. Raamat osutus aprilli loetuimaks teoseks ning püsib tabeli esikohal tänaseni. Vaatame lähemalt, mis peitub selle eduka raamatu taga, mis lugejaid kuidagi lahti ei taha lasta.

„Lugusid jutustades“ on inspektor Vera Stanhope’i sarja teine romaan. Kümme aastat tagasi mõisteti Jeanie Long süüdi viieteistaastase tüdruku tapmises, kuid nüüd kerkivad esile uued tõendid, mis kinnitavad Jeanie süütust. Kui inspektor Stanhope seepeale uut juurdlust alustab, hakkavad külas suhted ohtlikult pingestuma ja inspektoris tekib kahtlus, et päevavalgele on tulemas süngeid saladusi, mis võivad põhjustada isegi uusi kuritegusid.

Ann Cleeves’i raamatud muudab eriti meeldejäävaks ja meeldivaks ta sujuv, ladus ja kaasahaarav kirjutamisstiil. Cleeves kirjeldab ilmekalt mitte ainult üksikute peategelaste, vaid ka teiste külaelanike toimetusi. Nii võib lugeja kiinduda tegelasse, kes – nagu lõpus selgub – on tegelikult kurjategija.

Cleeves’i mõrvalood liiguvad täpselt parajas tempos – mitte liiga kiiresti, kuid samas ei hakka lugedes ka igav. Lugeja jõuab tutvuda kõigi tegelastega ja nende tegevusele kaasa elada. Ja kuigi tegu on krimiromaanidega, ei ole need täidetud verdtarretavate, õudusfilmilike stseenidega, seega sobivad nad lugemiseks ka inimestele, kes verd väga ei armasta.

Tänaseks on Stanhope’i sarjas ilmunud kaheksa raamatut. Eesti keelde on tõlgitud ka sarja esimene raamat, “Vareselõks”.

Lisaks Vera Stanhope’ile on Cleeves loonud ka väga eduka “Shetlandi”-sarja, mille keskmes tegutseb uurija Jimmy Perez. Selles sarjas on ilmunud samuti kaheksa raamatut, millest on eesti keelde tõlgitud neli.

Cleeves’i kirjanduslikku taset näitab asjaolu, et ta raamatud on aluseks kahele populaarsele Briti krimisarjale – 2011. aastal jõudis eetrisse „Vera“ ja kaks aastat hiljem „Shetland“. Mõlemad  on eetris tänaseni ja väärivad kindlasti vaatamist.

Lugu ilmus Diktor.ee lehel

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.